Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, német, olasz után mit...

Angol, német, olasz után mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretek nyelveket tanulni, ez a 3 már jól megy. Más irányba is nyitnék, melyiknek van több értelme: török, orosz, japán, finn vagy maradjak a szokásosan előkerülő spanyol/francia/portugál vonalon?

2018. aug. 26. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orosznak most a politikai helyzet miatt lesz nagy keletje (szó szerint!). A japán brutál nehéz, pláne hogy háromféle írást is meg kell tanulnod, azt nem javaslom.
2018. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom, mit jelent a "jól megy", de 3 nyelvnél többet képtelenség a ténylegesen "jól megy" szinten tartani. Valószínűleg egyikből se vagy felsőfokon, pedig nyugaton még a felsőfok is csak alapszint. Szóval azt javasolnám neked, hogy inkább a németet, angolt tuningold valóban "jól megy" szintre.


További javaslataim:

1/ egy ókori nyelv (latin vagy ógörög). Nagyon tágítja a világlátást!

2/ egy programozási nyelv. Ez is új világokat nyit meg.

3/ egy olyan nyelv, amelyet van alkalmad bárkivel (kollégával, iskolatárssal stb.) gyakorolni. Vagy egy olyan ország nyelve, ahova utaznál, mennél ösztöndíjra, dolgozni stb. Holland, svéd, orosz.

2018. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Latint tanultam 2 félévet egyetemen, annyira nem fogott meg.


A férjemen keresztül a Java alapjait megismertem, de halálra unom a kódolvasgatást, nem az én világom.


Ezt a hármat felsőfokú nyelvvizsgáig tanultam, az angolt folyamatosan használom a munkám során is.


A nyelvtanulás a hobbim, de az angol, a német inkább csak alapvető, hogy tudja az ember, az olasz volt az első, ami kicsit más volt, mint az alapelvárás. Élveztem tanulni és nagyon dallamos. Ennek a pozitív tapasztalata erősíti bennem, hogy kellene még más nyelv felé is nyitnom, hátha az is nyújtana hasonlót.


Köszönöm a válaszokat! :)

2018. aug. 26. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
En finnul tudok, mivel Finnorszagban elek. Nem egy konnyu nyelv,de nem is lehetetlen kategoria,bar otthon szerintem keves az elerheto anyag hozza.
2018. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De jó! :) És miért pont oda költöztél? :)

Neked mennyi időbe telt, míg megtanultál egy középfokú kommunikációs szinten finnül? :)

2018. aug. 27. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
A ferjem finn, azota mar en is az vagyok hivatalosan. Kb. 2 év után tettem le a kozepfoku nyelvvizsgat, utana 1 evre ra a felsofokot, viszont a kozepfoku az nagyon kenyelmesen megvolt. Itt egynyelvu a kozepfoku es beszedkozpontu,szoval eleg jol meri a tudast.
2018. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Kb. fel ev utan mar szinte mindenkivel finnul beszelgettem,ha hetkoznapi kommunikaciora erted,de en intenziv nyelvkurzusra jartam itt,napi 5-6ora.
2018. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem francia vagy spanyol.
2018. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!