Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyolban mikor használjuk...

A spanyolban mikor használjuk a kötőmódot?

Figyelt kérdés
2018. szept. 3. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Rengeteg esetben, csak példálózó jelleggel írok pár esetkört:

1. Tiltáskor: No me llames! Ne hívj!

2. Felszólításkor: Quiero que me des un libro. Azt akarom, hogy adj egy könyvet. Vagy: Mándeme un mensaje! Küldjön (Ön) egy üzenetet nekem!

3. Bizonytalanság kifejezésére: No creo que venga. Nem hiszem, hogy eljön.

Es probable que te quiera. Valószínűleg szeret téged. (DE! Creo que viene. Azt hiszem, eljön. Itt már kijelentő mód kell.)

4. Érzelmi töltetű mondatokban: Qué gusto que tus papás también vengan con nosotros al concierto! Micsoda öröm, hogy a szüleid is velünk jönnek a koncertre

5. “Cuando” után, ha jövőbeli eseményt takar: Cuando llegue mi mamá ya puedo salir contigo. Amikor megérkezik majd anyukám, el tudok veled menni (vhova). DE, ha a “cuando” kérdés vagy múltbeli, akkor kijelentód. Cuándo vas a tu casa? Mikor mész haza? Cuando ayer me marcó no le pude contestar. Amikor tegnap hívott, nem tudtam fölvenni.

6. Bizonyos kötőszavak, elöljárószavak esetén: sin que, antes de que, para que, stb

Ya sabía todo sin que me dijeran algo. Már mindent tudtam, anélkül, hogy bármit is mondtak volna.

Antes de que nazca el bebé tenemos que comprar la cuna. Meg kell vennünk a kiságyat, mielőtt megszületne a baba.

7. Feltételes összetett mondatokban a feltétel kifejezésére: Si me dijeras dónde está la tienda podría ir yo mismo. Ha megondanád, hol a bolt, magam is el tudnék menni.

2018. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!