Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes horvátul tanulni? Ha...

Érdemes horvátul tanulni? Ha igen, hogy érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

A múltkor a Youtubon meghallgattam egy pár horvát és szerb számot és nagyon megtetszett ez a két nyelv,ami igazából majdnem ugyanaz már ha jól tudom.

Azóta sok dalt hallgatok és egyre jobban tetszik.Azon gondolkodtam milyen jó lenne elkezdeni tanulni a horvát nyelvet.De akiknek eddig említettem az mind le akart beszélni,mivelhogy nagyon nehéz,Magyarországon semmit sem ér stb...Többen javasolták helyette az orosz nyelvet ami piacképesebb.Ebben van valami mondjuk.De én meg úgy vagyok vele,hogy nem csak azért tanulhatunk egy nyelvet mert az eladható hanem a nyelvtanulás öröméért és ha ez tetszik akkor ebben lelném örömöm..Szóval nem tudom érdemes-e belefektetni energiát és tényleg nincs e úgymond semmi haszna.Ha valaki tanult már horvátul vagy szerbül az írja meg mi a véleménye és milyen könyvből lenne érdemes elkezdeni az alapokat?Köszönöm előre is.


2018. szept. 13. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Dehogynem erdemes, mindig erdemes olyat megtanulni, amit kevesen beszelnek itthon. Kezdetnek en keresnek egy nyelvtanart vagy valami full kezdo tanfolyamot. Egyedul szerintem szinte lehetetlen a nullarol megtanulni egy nyelvet, kell ahhoz valami alap, hogy tudj utana fejlodni egyedul is
2018. szept. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a magántanárt javasolnám (akár Skype-on is). Szombathelyen és Pécsett folyik horvát szakos képzés, az ott végzettek, vagy felsőbbévesek, gondolom, szívesen vállalnak tanítványokat.

Ami a könyveket illeti, magyar nyelven nincs túl nagy választék. Ha beszélsz angolul, érdemes a nyelvoktató csomagok közt szétnézni.

[link]

Csak azért mert mások szerint nem éri meg, ne tegyél le a tervedről! (Én sajnos így jártam, és már nagyon bánom.)

2018. szept. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat utána fogok nézni a tanároknak.Ment a zöld kéz mindkettőtöknek.
2018. szept. 14. 17:07
 4/4 anonim válasza:

Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy mennyire nehéz megtanulni, mert áldom az Eget, hogy ez az egyik anyanyelvem:D

De mindenképp érdemes szerintem neki állni, nincs olyan nyelv amit nem érné meg megtanulni, ennyivel több leszel, és tudod majd hasznosítani nyugodj meg:)

2018. szept. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!