Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japánok milyen billentyűzete...

A japánok milyen billentyűzeten írnak?

Figyelt kérdés

Hiragana/katakana? Milyen gombjaik vannak?

És a telefonon?



2018. szept. 26. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Egy kis angol tudással részletes leírásnak jó az angol nyelvű wikipedia erről szóló cikkje, de ha nem tudsz angolul, a képek akkor is nagyrészt megválaszolják a kérdésed, legalább is remélem.

2018. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a telefonomra tettem japán billentyűzetet, hogy a környezetemet irritáljam a karakterekkel.


Nekem úgy van, hogy 3 oszlop, 4 sorban vannak hiragana 'főkarakterek', illetve az írásjelek (mármint nem tudom, hogy rendesen hogy hívják a 'főkaraktereket', de az a-, ka-, sa-, ... stb) vannak a cellákban, rányomva pedig kijön ahhoz a mássalhangzóhoz tartozó többi hiragana (pl. ka-ra kattolva kijön választhatónak a ka, ki, ku, ke, ko). Ilyen szöveg prediktív módon a billentyúzet feletti kis sorban mutatja, hogy eddig mit írtál be, az utolsó hiragana helyett lehet katakanát választani, illetve feldobja ajánlásban azokat a kanjikat, amik kijöhetnek az eddig beírt hiraganákból. Gondolom lehet van más mobilos beviteli mód, de nekem ilyen van.


Igazából szerintem, ha valaki rendesen tud japánul, akkor egy teljesen egyszerű és gyors folyamat.

2018. szept. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!