Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem merek beszélni angolul?...

Nem merek beszélni angolul? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Tudok angolul. Ezt tudom jól. Sok embernek segítettem már abban is, hogy ők megtanuljanak. Mégis állandó stressz, hogy megszólaljak. Nem értem magam. Javarészt iskolából hozott dolog ez (első években annyira nem ment, hogy bukásra álltam belőle), de mára már, felnőtt fejjel, nagy szókinccsel nonsense hogy még mindig nem megy.


Hogyan lépjek túl ezen? A munkámban új utakat nyitna meg, ha angolul is végezném, simán menne is, de már a gondolatra is rosszul vagyok. Mi van nálam rosszul bekötve? Nem értem magam.



2018. okt. 2. 15:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Olyan munkatársaim, akik fele ennyire sem beszélnek jól, a kiejtésük pedig már-már vállalhatatlan, simán nyomják, sőt még konferenciákra is elmennek és az sem zavarja őket, ha videóra veszik az "angol tudásukat". Ez is bánt, hogy akadályoz a céljaim elérésében, hogy nem használom lazán, amit tudok.
2018. okt. 2. 15:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legcélratörőbb megoldás az lenne, ha beszélgetnél emberekkel angolul.

Nem feltétlenül sok ember előtt gondoltam. Hanem egy-egy emberrel.

Az elején félni fogsz, összekavarodsz a fejedben, hogy mégis mit akartál mondani és hogy. De így idővel hozzászoksz, és nem fogsz félni a későbbiekben.

2018. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
SZVSZ a legjobb megoldás, ha felbérelsz egy magántanárt, hogy csak szóban, de foglalkozzon veled. Az első néhány alkalom lehet, hogy horror lesz, de 1 hónap után már meglásd, sokkal könnyebben fog menni az angolul való kommunikáció!!!
2018. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez általában csak egy gát, amin csak te tudod átlökni magadat. Vannak emberek, akik szeretnek abban a pocsolyában henteregni, hogy én ilyen vagyok - de ebből a sárból csak ki kell mászni. Fáj az, fáj az, de meg lehet tenni. De szerintem pont nem a magántanár az eszköz, hanem a csoport.
2018. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha megy a nyelv és tényleg csak az a probléma, hogy nincsen elég bátorságod a beszédhez, akkor felesleges a magántanár és a tanfolyam is. Legalábbis nekem semmit nem segítettek, sőt csak rosszabb volt (frusztráló és unalmas). Nekem ugyanez volt a gondom és az segített mikor külföldiekkel beszélgettem. Nem volt rajtam semmi nyomás, hiszen nem voltak elvárások, értékelés stb. és nem voltak kötött szabályok, mesterkélt feladatok sem, csak szimplàn beszélgethettünk bármiről. Ugyanakkor mégis ott volt egy kis kényszer, hiszen muszáj volt megszólalnom, különben hülyének néztek vagy faképnél hagytak volna. Nekem ez nagyon sokat segített. Én azt ajánlom, hogy keress egy olyan csoportot/közösséget, ahol tudsz angolul beszélgetni és gyakorolhatod a nyelvet. Ha vannak külföldi ismerőseid, akkor az úgy könnyebb, de pl. az American Corner is szervez Conversation club-okat, nagyobb városokban találni külföldiekkel dolgozó (pl. önkéntes) szervezeteket, sok helyen szerveznek language exchange esteket is. Nem tudom, hogy hol laksz, de szerintem érdemes lenne körülnézni, hátha találsz valamit.
2018. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor rossz volt a tanárod. Egy jó tanárnál ez réges-rég nem probléma.
2018. okt. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem magantanar kell,hiszen melar megtanultad, ami szukseges. Egy olyan nyelviskolaba kell beiratkozni, ahol 100% beszédközpontúság van, és kis létszámú, max hát fős csoportokban vannak a foglalkozások. Mert ezt a gátat csak úgy mászod meg, ha BESZÉLSZ.
2018. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!