Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Még mindig nem megy a beszéd,...

Még mindig nem megy a beszéd, de egy hónap múlva nyelvvizsga. Mit tehetek még?

Figyelt kérdés

Jó ideje tanulok angolul, tanfolyamon kezdtem, majd váltottam magántanárra, hogy jobban menjen a beszéd.

Az írásbeli már sikerült, szinte kisujjból, viszont a szóbeli.... Egyszerűen nem tudok megszólalni, és alig jutnak eszembe dolgok a témákról.

Nagyon jó tanárom van, angolul magyaráz mindent, sokat beszél és próbál beszéltetni is, de nekem valahogy ez nem megy. Már teljesen kétségbe vagyok esve...


Akinek volt hasonló problémája, az hogy jutott túl rajta?


2018. okt. 10. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Legközelebb addig ne jelentkezz nyelvvizsgára, amíg nem megy elég jól a nyelv. Ennyi a titok.
2018. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Semmit, nem jelentkezel mert még nem tudsz. Az hogy te most írkálni tudsz, senkit nem érdekel.
2018. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Felkészítő könyveket nem használsz? Kérdések és válaszok. Azokban vannak gondolatok. Ki is lehet dolgozni a témaköröket, minél bővebben, hogy ha azon belül bármit kérdeznek, legyen rá valami mondanivalód. A nyelvvizsga rövid, egy-egy feladatra max 5 perc jut, de abban még kérdeznek is. Annyit azért össze lehet hordani, pláne ha kép is van.
2018. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, kb. a nyelvvizsga elötti napig nem tudtam beszélni, csak makogva. De a vizsga napján annyira besz.rtam hogy hirtelen elkezdtem folyékonyan beszélni, úgy voltam vele bármit is mondjak csak beszéljek. Szinte max. pontos lett a szóbelim
2018. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Használok könyveket, témakörök is vannak kidolgozva, próbálok szituációs feladatokat is kidolgozni, de egyszerűen leblokkolok, ha meg kell szólalnom.


Mivel már lassan 3 éve próbálom tolni a nyelvvizsgát, úgy gondoltam, megpróbálom, ha más nem, de tapasztalatot szerzek legalább. Az írásbelire sem akartam elmenni, a tanárom rugdosott el igazából.

2018. okt. 10. 11:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbàlj meg a témakörökről HANGOSAN beszélni és ne magadban, hogy szokd a sajàt hangod. Először sajàt magadtól ne a tételre hagyatkozva(hogy ne az legyen hogy bemagolod), utàna ha az kevés még a tételből hozzà tudaz tenni. Ahhoz hogy beszélni tudj, beszélni kell, nem elég leírni.
2018. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!