Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni középfokon...

Meg lehet tanulni középfokon angolul otthon, könyvből tanár nélkül kb 1 év alatt?

Figyelt kérdés
GYED-en vagyok még szűk 1 évig, az iskolában németet tanultam szülői döntés alapján, aminek semmi hasznát nem veszem. Folyamatosan hátrányban voltam eddig is a munkaerőpiacon az angoltudás hiánya miatt, mivel mindenhol azt kérik legalább középfokon. Mivel most nem sikerült munkát találnom, tanulnék itthon, csak nem tudom, hogy ez mennyire lehet hatékony önállóan tanár nélkül, baba és az itthoni teendők mellett. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2018. okt. 19. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de nem egyszerű és sokat kell vele foglalkozni. Mobilra van egy Duolingo nevű alkalmazás amivel az alapokat könnyebben el lehet sajáítatni, én azt tanácsolom ezzel kezd el.

A legjobb módszer továbbra is a tanár marad, heti 1x1-1,5-rát rá lehet szánni.

2018. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg lehet tanulni simán és hidd el, hogy sokszor teljes pénzkidobás a tanár !


Sok angol nyelvű filmet, szöveget kell nézni, hallgatni, fordítani, szótárazni, aztán gyakorolni, gyakorolni, nyelvtant hozzá venni - rengeteg könyv, segédanyag, net stb. áll a rendelkezésedre!


Én kvára csalódtam az angol tanárokban, egy rahedli pénzt kiszedtek már belőlem, mire rájöttem, hogy ugyanazt én itthon is meg tudom csinálni egyedül....


Ráadásul személy szerint ismerek olyat, aki teljesen egyedül, otthon készült fel a középfokú angol nyelvvizsgára kb. 1-2 év tanulással, egy tematikus szókicskönyvvel meg egy nyelvtankönyvvel+vizsgapéldatárral (megoldásokkal) és ELSŐRE simán meglett neki!


Meg olyanokat is ismerek, akikkel jó sok pénzért elbohóckodott a t. tanárnő számla nélkül és akkor még feladta otthoni munkának, hogy fordítsál egyedül meg magold be a szituációkat (ehhez is árulnak ma már könyveket, nem kellenek a tancinénik ósdi fénymásolatai!), órán meg makogd el az időt a többi szerencsétlennel, akik már évek óta odajárnak, de egy épkézláb mondatot nem tudnak összerakni, na....


Szóval szavakat tanulni, szótárazni otthon is lehet, aztán ha nagyon nem boldogulsz a nyelvtannal, akkor is találhatsz választ a neten kérdéseidre és már csak akkor érdemes magántanárhoz menni, ha megvan hozzá a kellő szókincsed, amivel aztán gyakorolhattok kettesben - de jól nézd meg, hogy kit választasz és ne dőlj be a reklámoknak!

Így sokat megspórolhatsz.


Sajnos én csak későn jöttem rá ezekre, de addigra megutáltam a tanárokat, hogy nem találtam jót és végül a nyelvet is magát.


Szerintem nyelvet tanulni csak pozitív közegben lehet hatékonyan, de ez a poroszos mai oktatás, meg a sok vizsgázás, feleltetés, számonkérés elrontja a tanulás örömét, ezért talán otthon neked is jobban fog menni - csak minden nap szánj rá időt és legyél kitartó!

2018. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Remélem, nem keserítelek el, de nekem az előző válaszolótól nagyon eltér a véleményem. Az angolt épp a kiejtés miatt szinte lehetetlen könyvből kezdő szintről megtanulni. Valakinek hallania kell a kiejtésedet és korrigálnia kell - hiába érzed jónak belülről, ha a valóságban nem az. Ha pedig önállóan tanulva beléd vésődik egy rossz kiejtés, azt utólag nagyon nehezen alakítható már át. Különösen a munkahelyeken az állásinterjúkon nem azt fogják nézni, hogy miről van papírod, hanem azt, hogy interaktív módon, rögtönözve hogy tudsz kommunikálni. Ehhez pedig végképp kell valaki, akivel angolul beszélgetsz. Azt javaslom, ne kísérletezz az önálló nyelvtanulással, hanem próbálj egy beszédcentrikus nyelvtanárt keresni, aki házhoz jön, vagy ha ez nem megoldható, keress valakit, aki élt már a nyelvterületen és szívesen elbeszélget veled angolul.
2018. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni, ha az ember motivációja és időbeosztása nagyon tökéletes. Ez pedig a legritkább esetekben jellemző. De lehetséges. Rendszeres tanulással, mert időigényes folyamat. A tanár többnyire csak motivál.
2020. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is írjatok tippeket
febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!