Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék önallóan felkesz...

Hogyan tudnék önallóan felkeszülni angol nyelvvizsgára? Milyen könyvet/anyagot/ alkalmazást ajánlanátok?

Figyelt kérdés

9-es vagyok, és lassan jó lenne letenni a mözépfokú nyelvvizsgát angolból, de a gimiben nagyon gyenge az angol nyelvoktatás. Eddig kb. 4-5 igeidőt tudok a 13-ból és most meg elkezdtük az elejétől.

A szüleim nem hajlandóak külön tanárt fizetni.

Szeretnék egyedül tanulgatni, csak nem tudom hogyan fogjak hozzá.

Hallottam az 5 perc angolról is, állítólag az jó felkészítő a nyelvvizsgára. Van tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban?


2018. okt. 19. 19:24
 1/10 klopusz ***** válasza:

Az 5 perc angol nagyon jó, ha tudsz, fizess elő rá. Kezdő szinttől találsz benne olvasnivalót nyelvtannal, szószedettel. És még érdekesek a cikkek is.


Ezen kívül: filmek - akár magyar felirattal, akár nélküle. Rengeteget segítenek a beszélt nyelv elsajátításában és az akcentusok meg- és felismerésében.


Olvass könyveket olyan témákról, amik érdekelnek. Sok-sok szót tudsz így megtanulni.


Remélem, segítettem :)

2018. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Netflix elofizetes, filmek felirattal...

Lanyom felsofokuja lazan meglett, nezte is gyakran.

2018. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Melyik a 13.?
2018. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#3 az igeidőket kérdezed?

2018. okt. 19. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:
12 van.
2018. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor 12
2018. okt. 19. 22:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Zseniális: [link]

Tele ötletekkel.

2018. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Néhány angolos kérdéshez én is írtam. Most mind előre ugrott a sorban, mert ezt mindenhova odalinkelted. Biztos nem reklám...


Már bocs, de mennyire zseniális, ha így kell tolnod?

2018. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézz sok filmet angolul, olvass, beszélj angolul valakivel. Az 5 perc angolt én is ajánlom, nagyon jó újság.

Alkalmazások: Dullingo, HelloTalk (itt külföldiekkel tudsz beszélgetni angolul), és mindenképp tölts le egy angol/nagyar szótáralkalmazást

Könyvek közül a Twenty Three Topics For Teenagerset nagyon ajánlom (ez a beszédképsségedet fejleszi) sajnos most nyelvtanos könyvet nem tudok ajánlani, de sok sikert

2018. okt. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ha Budapesten laksz, a Rákóczi téren van egy nyelvkönyv bolt, ahol kedvedre válogathatsz mindenféléből. Nekem egyébként a Euroexam-nek a próbavizsgás könyve nagyon bevált, (bár csak a C1-eset csináltam, gondolom a B2 is ugyanúgy jó) ez felkészít mindenre, hisz van benne reading, writing, listening letölthető az oldalról és a speakinghez is jó topic-ok vannak, amit be tudsz gyakorolni, tudod magadnak mérni az időt stb. (És le tudod magad ellenőrizni, hisz benne vannak a megoldások... de csalva nyílván nem ér semmit) Szerintem a Euroexam könnyebb nyelvvizsga és ebben a könyvben tényleg az összes feladattípus benne van, illetve az oldalukon egy ‘edzésterv’ is fent van, hetekre leosztva a vizsgád előtti időszakra. Szóval én ezt tudom ajánlani, illetve talán az egyszerűsített könyveket és az angol nyelvű + angol feliratú filmeket. De egyébként, ha például az Euroexam-et választod, ez a vizsgafajta nem megy rá a nyelvtanra annyira, inkább arra, hogy hogyan tudod alkalmazni a nyelvet/mennyire érted meg.

Remélem tudtam segíteni!:)

2018. okt. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!