Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul a going to szerkezetet...

Angolul a going to szerkezetet lehet így használni?

Figyelt kérdés

"She may have lost her voice, but she is going to speak again."

"Yes, she is."


Szóval az elsőben az igeidő jó így, ugye? Vagy "will" kellene?

És a válaszban nem kell kiírni a teljes kifejezést, igaz?

Bocs a béna kérdésekért, házihoz kell.



2018. okt. 22. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

A going to-t folyamatos jelenben szoktuk használni.


"She may have lost her voice, but she is going to speak again."

Lefordítva: "Talán elvesztette a hangját, de újra beszél."

Vagy kihangsúlyozva a going to-t (így talán még érthetőbb a hiba): "Talán elvesztette a hangját, de ő most megy és beszél újra."

2018. okt. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 joe99 válasza:
77%

Szia. Igen szerintem jo lesz igy! Kb ezt jelenti: Lehet hogy most nincs hangja, de hamarosan ismet fog tudni beszelni.

Kettes: a "going to" szerkezet a jovo idot hivatott kifejezni ha az esemeny valoszinuleg be fog kovetkezni :) pl it's so cloudy I think it's going to rain azaz: eleg felhos (az eg) szeintem esni fog.

2018. okt. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor így írom. :)
2018. okt. 23. 12:52
 4/6 anonim válasza:
0%

Kicsit már régi, de a going to-t mi úgy tanultuk, hogy akkor használatos, ha valami már előre le van zsírozva (legédesebb tanárnőm mindig ezzel az igével mondta)

Pl már megvetted a repjegyeket, szóval fix, hogy mész Angliába. Vagy már megvan a jegyed a bulira, szóval tuti, hogy ott leszel. Vagy már megbeszélted az anyósoddal, hogy a hétvégén átugraz hozzájuk, de az a lényeg, hogy a szándékról tudjon más is és legyen lefixálva valamilyen úton módon.

A másik eset a will, amikor valószínű, hogy ez fog történni, mert vannak jelei. Látszik, hogy esni fog.

(Ha rosszul mondtam, elnézést)

2018. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ugyanaz vagyok, meg is néztem


egyrészt: el lett tervezve (planned)

másrészt: meg lett szervezve (arranged)


I’m playing tennis next Friday. – Teniszezni fogok jövő pénteken.


A cselekvés eltervezett (planned) és megszervezett, lefixált, elrendezett (arranged), tehát ebben az esetben:


- eldöntöttem, hogy teniszezni akarok pénteken

- van teniszpartnerem

- lefoglaltam már a pályát

- van ütőm és labdám meg teniszszerkóm

2018. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja és azt rosszul tudtam, ennél van az, hogy ha valamiből látszik, hogy az fog történni, akkor is going to, mint ahogy előttem már írták
2018. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!