Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Napi maximum hány óra angolozá...

Napi maximum hány óra angolozást ajánlanátok, hogy ne unjam annyira, hogy becsavarodjak tőle, de minél előbb le tudjam tenni a középfokút?

Figyelt kérdés

Járok már egy ideje külön tanárhoz is, heti egyszer, de itthon még nem sikerült rákapcsolnom rendesen. Nem tudom, milyen szinten vagyok, de úgy mondanám, hogy már nagyobb részét megértem annak, amit mondanak/olvasok, beszélni viszont még nem tudok valami jól... :/

Előre is köszönöm a segítséget!


2018. okt. 23. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi 6x20 perc minél távolabb egymástól.
2018. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hm, ez érdekes módszer, még nem is hallottam ilyenről... Az a baj nálam, hogy 20 perc alatt szinte nem is mélyedek el az angolban, mert nem megy annyira jól nekem. Mármint, ebben az esetben nyelvvizsga feladatokra gondolok leginkább, nem szó tanulásra pl.

Köszi azért a választ.

2018. okt. 23. 22:42
 3/11 Norman Bates ***** válasza:
76%
Nexz angolul sorozatokat magyar felirattal, majd ha mar erted amit mondanak akkor angol felirattal. Olyat valassz ami erdekel es rad fog ragadni a nyelv
2018. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 ez totál baromság. Én suliba is tanulok angol és minden szabadidőmben kiskorom óta sorozatokat nézek (felirattal mert szar/nincs magyar szinkron), és ritka szarul megy az angol.
2018. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Többször jársz különtanárhoz és csak azt tanuljátok ami a nyelvvizsgához kell. Semmi mást. Szóbelivel kezdjetek.
2018. okt. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Norman Bates ***** válasza:
67%
4-es, ez nem faszsag. Angolom nagy resze 10 ev sorozatozas meg filmezesbol volt. Kijottem angliaba es egy ev melo utan most tovabbtanulok minden nyelvi nehezseg nelkul.
2018. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
4es attol hogy te ugy jartal meg nem hulyeseg. En ugy tanultam meg nemetul es angolul is! Mert a suliban ritka szar volt beloluk az oktatas, ma mar meg megvan mindkettobol a kozepfokum is boven! Ez a legjobb tanulasi modszer mert csak filmet nezel, nem magolsz stb.
2018. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent az elso modszere se rossz. Azert van benne 6x 20 perc hodszu szunetekkel/egyre tavolabb egymastol, mert az ember egyhuzamban kb fel orat tud figyelni. A hosszu szunetre pedig azert van szukseg, mert igy nem jut hirtelen az agyad sok informaciohoz, jobban fel tudja dolgozni, jobban atkerul a hosszutavu memoriaba. Valamint ne felejts el ismetelni se, mert annal hosszabb idore marad meg minel tobbszor, egyre ritkabban ismetelsz. A beszed pedig majd ki fog alakulni. Ha sokat hallasz angol szoveget, egy ido utan rogzulnek a gyakran ismetelt mondatok, te is kepes lesz azt kifejezni. Erre meg a beszelgetes, akar irasban, akar szoban a jo megoldas. Ha szeretnel levelezotarsat irj nyugodtan, szivesen beszelgetek veled angolul. 😊 remelem tudtam valamit segiteni.
2018. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*eleinte surun ismetelni egy dolgot, majd ugyanazt egyre ritkabban, szinte csak eszedbe jutattani azt a szot, nyelvtani szabalyt barmit. (Csak mert az elobb kicsit hulyen fogalmaztam meg)
2018. okt. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Nagyon szépen köszönöm a tanácsodat, meg fogom fogadni mindenképpen! :) Még lehet, hogy a levelezés lehetőségével is élni fogok, az nagyon jó gyakorlás lenne nekem, csak még kicsit félszeg vagyok, mert nem megy valami jól a beszéd... :/
2018. okt. 28. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!