Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol nyelvű könyveket...

Milyen angol nyelvű könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Célom a szókincsem bővítése a felsőfokú nyelvvizsgához, pár éve még kifejezetten jól tudtam angolul és jó szókincsem volt, de egy ideig nem használtam, s egy kicsit megkopott. Egyébként jelenleg is egész korrektül megy, de kéne valami könyv nem a legnehezebb nyelvezetű fajtából. Mivel érdekel a pszichológia, ezért nézek egy Csíkszentmihályi flow-t, de ha az túl nehéz, visszacsapok valami harry potter kategóriára. Várom az ötleteket, előre is köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 28. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokat tanulok youtube videókból is, főleg szakmai anyagokat nézek rajta, sok értelmes előadást lehet találni (Ted-eket, Ninja Nerd Sience videókat, vagy a Yale Psychology Lectures-t néztem legutóbb).


Ha kifejezetten csak nyelvvizsgára készülsz, akkor azért az angol felsőfokú felkészülés során érdemes átolvasni az 1000 kérdés 1000 választ, megismerni a főbb témaköröket.


Könyveket is olyat keresek, ami a tanulásban segít, szórakoztató irodalomból a Harry Pottert pont nem annyira kedvelem, inkább a kalandosabb, felnőtt regényeket (pl. Wilbur Smith Those in Peril eléggé izgalmas volt, hogy fenntartsa az érdeklődésem).

2018. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy könyv? Amikor éppen ezen a hétvégén néztem bele a TELC C1 mock exam kiadványába, ahol is három újságcikket kéne olvasni:

UK Prison Reform Trust criticises British penal system

Has our Education System Failed?

A Nice Cup of Tea (Tea first became established in Britain through the influence of...)

Én a NatGeot és a Guardiant ajánlom C1-re, és még sok könyvet.

2018. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármit, ami autentikus, és ami érdekel, amit szívesen olvasol.
2018. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Könnyű sci-fi olvasmánynak, kezdésnek ajánlanám Frank M. Robinson The Force című regényét. Rendkívül érdekes macska-egér játék az emberfeletti ember legyőzésére.


Ezek után ajánlhatom Asimovot, B2+ fölött már élvezhető, csak szokni kell. Még az orvosi jellegű könyveit is élveztem.


Aztán durva váltás volt Alistair MacLean. Na, ő használ olyan kifejezéseket, amiket más írók nemigen. Rendkívül cizellált és kacskaringós mondatokat szerkeszt. A Way To Dusdy Death és a Where Eagles Dare után átváltottam Patrick Robinson techno-thriller regényére a Nimitz Class-ra. Ez is elég választékos, de az olvasmány maga nem túl érdekes.


Ha durván nehezet akarsz, akkor ajánlom Wells Láthatatlan emberét. Mazochista módjára olvastam azt a könyvet, és nagyon durva, mert valami 120 éve írta, és erősen rural nyelvezetet használ. Érdekes próbálkozás lehet. A sztori nagyon groteszk, és a főhős egy rohadt önző szemétláda, egy agresszív pöts, tehát egy rendkívül antipatikus fiatalember drámája. Szerencsére nem hosszú.

2018. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!