Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném egészen...

Hogyan fejleszthetném egészen jóra az angol nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés
Iskolában tanulok angolt, de semmi több. Én viszont szeretnék jobban tudni angolul. Zenéket hallgatok magyar felirattal, filmeket is nézek magyar felirattal. Mit tudtok tanácsolni? Esetleg valami játék? Bármit írjatok le, amivel könnyen, de viszont hatékonyan tudnék tanulni! Arra gondoltam még, hogy elkezdek Facebook-on beszélgetni angol,amerikai személyekkel. Ez mennyire jó ötlet? Köszönöm előre is! <3
2018. okt. 29. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne magyar felirattal csinald. Elveszi a hangrol a figyelmet a felirat, emiatt csak a szovegre koncentralsz. Angoltanarom mondta, nem beszelt hulyeseget.:D

Esetleg meg nezhetsz youtube videokat angolul. Ha valami szot nem tudsz, ott a fordito, de szovegkornyezetbol altalaban kiderul, ha van egy jo alaptudasod

2018. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne a facén. Inkább keress valam olyan oldalt, mint ez, ahol valami normális témákról lehet beszélgetni, hogy ne nulláról kelljen kezdeni a beszélgetést mindenkivel.
2018. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha van téma, ami érdekel, azt nézd és olvasd angolul. Élő használat a lényeg. Ha szavakat akarsz megtanulni, akkor helyezd őket mondatokba és inkább a már ismert értelmű mondatot gyakorold. Időpazarlásnak tűnik, de sokkal tartósabban megmarad és használni is fogod tudni. Ezt sajnos nem tudják azok, akik magolják a szószedetet. Erről érdemes leszokni, mert csak rövid távon emlékszel rá, és használatban nem jön elő. A minimális tanulási egység 2-3 szó, pl egy igéhez hozzá kell kapcsolni a cselekvés tárgyát, értelmesebb is, és sokkal könnyebben megragad. Én szoktam rajzolni ilyen "értelmi hálót" ami olyan, hogy van egy szó, amiből rengeteg értelmes szót lehet képezni más-más szófajokban, illetve phrasal verbs-ket. Sleep, sleepy, sleep away, sleepyhead, sleep deprivation stb rajzolok is mellé, és valódi háló szerűen alkotom meg az egészet. Ha van egy jó minőségű egynyelvű szótárad (ajánlott) akkor ő szuperül fog téged ebben vezetni :)

Vannak olyan oktatások, ahol szövegeket tudsz hallgatni és van hozzá írott szöveg. Ez nagyon szuper. Először meg kell érteni a szöveget a szavakat és nyelvtant, majd többször olvasással együtt meghallgatni, majd vele mondani. Ezzel használható nyelvtudást kapsz.

Szerintem ha beszédet akarod gyakorolni, akkor kommunikatív nyelvklubokba érdemes menni, amennyiben erre van lehetőséged.

Én sokszor egyébként felveszem a saját hangom, és szobabiciklizés közben hallgatom, így rögzülnek a szavak, kifejezések. Ja, erről jut eszembe! Nagyon jó, ha a bevésést összekötöd valami fizikai gyakorlattal, akár mint az előbbi példában, vagy egy kis labdát gurigatsz, vagy tollal babrálsz, vagy bármi, mert ahogy rögzülnek a nyelvi elemek, úgy összekötődik egy motorikus funkcióval is, és amikor pedig benne vagy az élő szituációkban, ahol az ember természetesen mozog, úgy az apró mozdulatokat tudattalanul utánozva könnyebben előhívódik az elraktározott tudás.

Minél több csatornán ismétlődik egy-egy kifejezés, annál hatékonyabb és annál hosszabb távú a rögződés.

Én 3 nyelven beszélek, hollandból akadémiai szintű nyelvvizsgát tettem, előtte angolul már nagyon jól tudtam, az angolt fel akarom eleveníteni.

Volt egy magyar multilnguális nő: Lomb Kató, neki is nagyon jó trükkjei vannak, de ő is nagyjából arról beszél, amiről én.

Angolból ami nekem nyelvtankönyv nagyon bejött az az Oxford Essential English in Use. Nagyon sokat tudnék még rizsázni, de most zárom soraim, és írj, ha tudok segíteni, sok tapasztalatom van :)

2018. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!