Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?...

Milyen nyelvet tanuljak? Timelyiket tanultátok? Melyik nyelv az amit megéri tanulni?

Figyelt kérdés
Van ugye nemet,francia,spanyol,olasz. És nem tudom melyik nyelv éri meg megtanulni .szerintetek ? Franciaorszagban el a tesom.Amit szivesen tanulnék a spanyol vagy francia.olasz talán. A nemet olyan kopkodos csak akor tanulnam ha megeri.

2018. nov. 2. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

-Céltudatosság, határozottság, kellő alázat, kitartás-


Nem is értem, hogy mire gondoltok ti akik napról napra fölteszitek az ehhez hasonló kérdéseiteket.


Úgy fogalmazol mint ha az üveg vodka mellett egy bor képezné az alternatívát és nem tudod melyiket válaszd. "A vodka olyan kapkodos csak akkor veszem meg ha akciós" igaz?! 0 alázat.


Nem is feltételezem hogy nincs meg benned a céltudatosság és a határozottság, ha egy ismeretlen hozzászólását várva döntesz az életedről...


Minek után úgy beszélsz egy idegen nyelvről, mint egy le nem akcíózott vodkáról, jelezném hogy nem, nem két üveg ital közt kell választanod.


A kapkodós német egy olyan nyelv, aminek a megtanulásához, kellő céltudatosság, határozottság, alázat és kitartás nélkül egy élet is kevés.


Francia spanyol olasz. Nyilván minden nyelvet fölértékelhetnek a jövőröl akotott elképzeléseid.


Ha spanyol nyelvterületen szeretnél élni válaszd azt, ha Franciaországban akkor azt. De itt Magyarországon és az 1000 kilométeres környezetünkben a német mellett maximum az angol jelentkezhet mint versenyképes vetélytárs.


-


Én németet tanulOK még fitalal vagyok, husonéves, szereztem nyelvvizhuso, Németországban is éltem és életem egyik legjobb döntésének bizonyult, hogy foglalkoztam és foglalkozom is a nyelvvel.


Azt sem érdemes elfelejteni, hogy egy nyelvet beszélni nem azt jelenti, hogy van egy évek munkája után megszerzett nyelvvizsgám, korántsem. Aki ezt nem tudja az nem tud semmit. Egy nyelvvizsga az félmunka vagy még annnyi se.


Úgyhogy mindenek előtt szedd össze magadat és a gondolataidat, tudd meg mit szeretnél az életedtől, tudd, hogy mi lesz a céljaidnak az ára, aztán ha megvan a válasz, akkor vágj bele.


- Céltudatosság, határozottság, kellő alázat és kitartás. -


UI.:Gondolom elég egyértelmű, hogy én a vodkát" ajánlom :) ^^

2018. nov. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Roviden osszefoglalva:

Nemet eri meg a legjobban.

Nemet a legnehezebb a 4 kozul.

Spanyol, olasz a legkonnyebb, de szinte semmire sem mesz vele.

Francia allitolag nem veszes, ha mar elotte tanultal angolt. Ha oda akarsz kimenni elni, akkor egyertelmuen azt tanuld...

2018. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Német.
2018. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt tanuld amelyik leginkább tetszik, érdekel. Tényleg a németet szokták kiemelni, hogy hasznos, mert Magyarországon tényleg arra van kereslet és ugye Ausztria is itt van a szomszédban. Viszont, ha nem tetszik és nem szereted, akkor semmi értelme nincsen belevágni, mert akkor az szenvedés lesz és szerintem úgy nem is lehet normálisan elsajátítani egy nyelvet. Én németet tanultam általánosban és gimiben is, de nagyon nagyon nem szerettem... Szerintem egyáltalán nem egy szép nyelv, bonyolult és logikátlan. Nyilván meg lehet tanulni azt is és biztosan van olyan, akinek pont ez tetszik, de én személy szerint örültem, hogy végre megszabadultam tőle és a nyelvvizsga, érettségi óta egy betűt nem akarok németül olvasni.... Mivel nem használom, ezért már el is felejtettem a nagy részét. Viszont más nyelveket pl. angol, török, spanyol szívesen tanultam és tanulok, függetlenül attól, hogy van-e konkrét célja vagy haszna. Szerintem nem így kell nekiindulni, hanem tényleg az alapján kell választani, hogy melyik vonz.
2018. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

"Spanyol, olasz a legkonnyebb, de szinte semmire sem mesz vele."


Én kitűnően megéltem az olasz nyelvtudásomból, míg Magyarországon éltem. A Dunántúlon elég nagy rá a kereslet.

2018. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ok, 100-bol 1 emberre bevalik. Grat!
2018. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!