Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne tovább tanulnom a németet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, valahol lemaradhattam, és igazából nem is érdekel.Meghallom hogy németül beszélnek, feláll a hátamon a szőr, nem kedvelem a hangzását.Magát a nyelvet nem tartom valami szépnek, no hate

De az a helyzet hogy még 1,5 évig biztos hogy tanulnom kell.Edig ötös voltam belőle, anyám erőlteti, hogy tudjon büszkélkedni.A többi tárgyból is négyes-ötösöket kapok, azokat viszonylag egyszerűen tudom tartani.De a német..4-5 órákat tanulok minden dolgozatra, ötösre megírom, de mégsem értem az összefüggéseket és az ilyeneket.Arra gondoltam, hogy nem tanulok rá ennyit, beérem a hármassal is.Nem hiszem hogy ezen az egy hármason a biziben fog múlni hogy sikeres leszek e.És nem német nyelves suliba szeretnék menni.Angolt tanulok, abból tényleg nem szeretnék dicsekedni de jó vagyok, osztályban a legjobb.Több ilyen nyelvű barátom is van.A szabadidőmben amit eddig némettanulásra fordítottam tanulni szeretnék egy másik nyelvet.A spanyol és a japán hasznos lenne, és nagyon tetszenek is:D

Szóval szerintetek nem rossz ötlet?



2018. nov. 5. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Az iskolával az a baj, hogy sokmindent ráerőltet a diákokra. Ha nem tetszik a német, minek szenvedj? Ameddig nem buksz meg, nem lesz belőle gond.
2018. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Inkább örülj neki, hogy van lehetőséged nyelvet tanulni.

Legalább a középszintig mindenképp juss el, angolból is. Nagyon hasznos, mert sok munkahelyen is elvárják.

Spanyolról meg annyit, hogy ami divatos, az nem mindig hasznos is...

2018. nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy ?
2019. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Általános iskolás ?
2019. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!