Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, hogy ne keverje...

Mit csináljak, hogy ne keverjem össze a németet meg az angolt?

Figyelt kérdés

Nagyjából fél éve tanulok németül, előtte angolul tanultam, angolul már tudok, de azért még azt is fejlesztem, hogy majd meglegyen a felsőfok.

Mivel a két nyelvben vannak hasonlóságok és egy nyelvcsaládba is tartoznak, megesett párszor, hogy összekevertem, például amikor csak úgy gondolkodok egy mondaton, akkor volt, hogy az angol "is" helyett német "ist"-et mondtam, vagy leírtam egy német feladatba "oft" helyett azt, hogy "often" (még jó, hogy észrevettem, mert dolgozat volt) vagy volt, hogy német mondatban mondtam, hogy "if". Még élesben szerencsére nem fordult velem ilyen elő, csak amikor magamban gondolkodtam vagy házit írtam, de lesznek vizsgáim és ott a szóbelinél nagyon nem akarom összekeverni a kettőt.


2018. nov. 8. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Semmit, majd ha már jobb leszel németből akkor nem kevered a kettőt.
2018. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!