Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanultatok meg angolul?...

Hogyan tanultatok meg angolul? Esetleg segítenél?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok azt is hogy a suliban milyen volt, jártál e magántanárhoz, és légyszi kort is írjatok. És ha valakinek van egy kis szabadideje örülnék neki ha valaki beszélgetne valam csak és kizárólag angolul. 16/l
2018. nov. 11. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Én magántanárhoz járok úgy ahogy megy.

Én is gondolkoztam ilyen beszélgető partneren. Csak néha a mondat alkotással van egy kis problémám.

Suliba sokat nem tudtam tanulni az órán. Külön tanárnál sokat haladtam, nyelvvizsgázni szeretnék.

21/f

2018. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A suli egy kalap szrt nem ért, nyáron intenzív nyelvórákra jártam a Katedrába, hónapokig minden nap, aztán sikeres nyelvvizsgát tettem. Évekkel később pedig magántanárhoz jártam mivel egy csomót felejtettem. Most felsőfokot szeretnék és megint csak nyelviskolába fogok járni, de egyedüli tanulóként, magántanárhoz. Drága de megéri. 36N
2018. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyelvtani részt altalánosban és gimiben egész jól megtanultam. A szókincsem nagy rész sorozatokból és angol cikkekből jött. Viszont a beszédhez kellett az, hogy egyetemen 1 evig heti 2x90 percet jártam angolra, ahol folyamatosan beszélni kellett mert csak 3man voltunk.
2018. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Általánosban már 1. osztálytól volt angolunk, de nem sok értelme volt. A nagyon nagyon alap dolgokat megtanultam, de amikor 7.-ben másik iskolába és írnom kellett szintfelmérőt, nem kerültem valami erős csoportba (attól függetlenül, hogy 6 éve tanultam angolul), sőt, kb. újrakezdő szinten voltam. Igazából én 12-13 éves koromtól számítom az angoltanulásomat, mert akkor bekerültem egy olyan iskolába, ahol színvonalas volt az angoltanítás, nagyon jó angoltanárt kaptam, akinek nagyon sokat köszönhetek, jó volt a csoportunk is és én is felfogtam, miért fontos az angol. Az angol lett a kedvenc tantárgyam, így iskolán kívül is szívesen foglalkoztam vele. 9.-ben pedig nyelvi előkészítős voltam, ami nagyon sokat segített, 1 év alatt 2 szinten ugrottam, A2-ről B2-re. Emellett otthon elkezdtem angolul videókat, filmeket nézni és sikerélmény volt, hogy többnyire megértettem ezeket. Most pedig külföldön élek, ahol a nyelvet még nem beszélem és a nyelviskolába, ahová járok, angolul beszélek a csoporttársaimmal, tehát a beszédet is tudom gyakorolni. Magántanárhoz sosem jártam. 14 évesen egyszer elmentem nyáron egy intenzív angoltanfolyamra, ennyi, iskolán kívül máshol nem tanultam angolt.

16l

2018. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan angol nyelvű oldalt, mint ez, ott jókat lehet beszélgetni.
2018. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még az lenne a kérdésem ha nagyon sok angol filmet nézek, egy idő után valamit fogok belőle érteni úgy hogy idén kezdtem angolt "tanulni" suliban de borzalmas tanárom van?
2018. nov. 13. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze. Az viszont direkt hátráltat, ha úgy jársz be angolórára, hogy bebeszéled magadnak, hogy ott nem lehet tanulni, mert nem jó a tanár... Valamennyit minden tanártól lehet tanulni, ha akarsz.
2018. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2018. nov. 14. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!