Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Általános tolmácsvizsga az...

Általános tolmácsvizsga az ELTE-n?

Figyelt kérdés
Hofy tudok dolgozni vele? Hivatalosan hogy működik a tolmácsolás utána?

2018. nov. 12. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Borzasztóan nehéz belőle megélni és nehéz vele munkát keresni. Mivel ma már az angol a nemzetközi munkanyelv, és multinacionális cégeknél / akadémiai közegben / nemzetközi projektekben / katonaságnál / politikában stb. stb. ma már alap elvárás, hogy tudjanak angolul, ezért a hagyományos tolmács-szituációk köre eléggé lecsökkent. Én még voltam olyan konferencián, ahol élő tolmácsolás volt 2 nyelven, de az is 20 éve volt és azóta nem láttam tolmácsot sehol sem, pedig egyszerre mozgok akadémiai és üzleti körökben.


Az egyetlen hely, ahol masszívan vannak tolmácsok, az Európai Unió intézményrendszere (Európai Bizottság, Európai Parlament stb.), mivel az EU összes nyelve hivatalos nyelv, és sokan nem veszik a fáradságot, hogy angolul beszéljenek (vagy nem tudnak olyan szinten).


Esetleg még nagykövetségeken, vagy hivatalos eljárásokban van igény tolmácsra, de akkor inkább egzotikus nyelvekből (arab, héber, kínai, japán stb.).


Szóval nem igazán piacképes ez a szakma, persze jó, ha ilyen komolyan beszélsz egy nyelvet.

2018. nov. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Olyan világot élünk, amiben az idegen nyelvnek nem célnak kell lennie, hanem inkább eszköznek. Ha ilyen szinten érdekel valamelyik nyelv, inkább szerezz egy számodra érdekes (és piacképes) képesítést, és e mellé sajátíts el nyelve(ke)t. Olyan szintet valószínűleg nem érsz el, mint a hivatásosak, de egy valóban aktív C1 már nagyon jó ajánlólevél!
2018. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!