Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holland vagy francia nyelv?

Holland vagy francia nyelv?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek melyik nyelvet éri meg tanulni? Most lesz egy kis időm tanulni, és arra gondoltam, hogy nyelvet tanulnék, és szívesen dolgoznék fordítóként. (angol, és német mellé) Vagy esetleg a környező országok egyik nyelve, pl. szlovén? Előre is köszönöm! :)

2018. nov. 14. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A francia hasznosabb. Persze többen beszélik, ezért nagyobb a konkurencia, de akkor is sokkal több vele a lehetőség. (Pl. én beszélek angolul és spanyolul, szintén fordítok - hiába beszélnek sokkal kevesebben spanyolul magas szinten, angolul meg rengetegen, sokkal több angol megbízást kapok). A hollanddal több pénzt kérhetnél egy-egy fordításért, de kevesebbszer keresnének meg munkákkal.

A franciával a magánéletedben is többre mész, több országban beszélnek franciául, több film/könyv/zene íródott ezen a nyelven, stb. Tananyag is sokkal több van hozzá, így szerintem könnyebben, gyorsabban elsajátítható.

De persze a hollandot sem haszontalan tanulni, és olyan álláshirdetéseket is szoktam látni, ahol azt kérik. Ha jobban tetszik, mint a francia, akkor abba is belevághatsz.

Szlovén és hasonló nyelveket szerintem akkor érdemes, ha a határ közelében laksz, vagy konkrétan van egy elképzelésed, hogyan tudnád használni - pl. egyik ismerősöm a sárvári fürdőben dolgozik, rengeteg a cseh vendégük, ezért a munkatársakat kötelezik, hogy alapszinten megtanuljanak csehül. De különösebb indok nélkül én ezt ajánlanám a legkevésbé.


Persze bármilyen nyelvet érdemes tanulni és tudni, szóval egyikkel sem fogsz melléfogni, főleg hogy az angollal és a némettel már megvan az a két nyelved, amely Magyarországon a leghasznosabb. :)


Hajrá!

2018. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

francia, francia, francia


ezerszer jobban tudod hasznosítani.

2018. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt tanultam, és én is csak a franciát tudom ajánlani.
2018. nov. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Igen, sejtettem, hogy a francia lesz a népszerűbb, több helyen lehet kamatoztatni. Szerintetek egyedül is neki lehet állni, vagy feltétlenül menjek inkább tanfolyamra?
2018. nov. 15. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül azért esélytelen, mert nem lenne, aki rád szólna, ha rosszul ejtesz ki valamit. Az meg beidegződik és alig tudsz majd leszokni a rossz kiejtésről. Eleinte mindenképpen tanfolyamot vagy tanárt ajánlok.
2018. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!