Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Minimum mennyi idő alatt...

Minimum mennyi idő alatt lehet felfejlődni A2 alapszintről társalgási (B2) szintre angolból?

Figyelt kérdés
Úgy általánosságban (nyaralás, kirándulás) szeretnék megtanulni rendesen angolul, hogy képes legyek megérteni és megértetni magamat normálisan, valamint a munkámhoz is jól jönne, mivel jóval többet kereshetnék angol nyelvtudással. Jelenleg A2 szinten vagyok (egy fél éves kurzuson értem ezt el), szerintetek ezt felfejleszteni B2 szintre legrövidebben mennyi idő alatt lehetne? Természetesen beiratkoznék először egy B1-es majd egy B2-es tanfolyamra, csak nem tudom, hogy minimum mennyi idővel számoljak.
2018. dec. 1. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Általánosságban min. 250 befektetett óra egy szint ugrása. Eltérő lehet egyénenként, és persze függ attól is, hogy milyen a tanulástechnikád, tudod-e, hogy mit csinálsz, hányadik nyelv, stb.
2018. dec. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Német után tanulnám, abból megvan a középszint. Gondolom emiatt is német után az angol nagyon egyszerűnek tűnik, legalább is számomra.

Arra is gondoltam, hogy a B1 szintet itthon próbálnám meg egyedül elérni (van hozzá egy elég jó könyvem és el is kezdtem a tanfolyamot, csak abba kellett hagynom időhiány miatt) és csak a B2-re iratkoznék be tanfolyamra, nem tudom, hogy mennyire lenne jó ötlet? Leginkább attól félek, hogyha egyedül tanulom a B1-et, akkor a kiejtésem nem tudom, hogy mennyire lesz jó.

2018. dec. 1. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon el vagy tajolodva, ha azt hiszed, hogy mert nemi nemetet tudsz, angol tanulasa egyszeru lesz. Egyik nyelv tanulasa sem egyszeru. Szavakat tudni nem tudas, hanem mondatokba rakni was, oda-vissza forditgatas nelkuli tarsalgas, munkahelyen folyekony hasznalata jelenti a tudast. Majd mikor mindenrol el tudsz beszelgetni az adott nyelven.
2018. dec. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Miért lennék eltájolva? Angolból túl vagyok az A1, A2-es tanfolyamokon, így már úgy gondolom, hogy van némi tapasztalatom, jobban fel tudom mérni a képességeimet, illetve azt, hogy számomra mennyire nehéz egy másik nyelvhez képest, mint te. Németből folyékonyan beszélek (csak a nyelvvizsgám B2, illetbe B2 szakmai), és bizony emlékszem, hogy a német eleinte milyen nehezen ment, ahhoz képest az angol semmi. Ha tanultál volna már németet és angolt is, akkor értenéd, hogy miről beszélek.

Egyébként meg ha ekkora kisokos vagy, hogy valami haszna is legyen a betűvetésre szánt idődnek a kötekedés helyett inkább koncentrálhattál volna a kérdés megválaszolására.

2018. dec. 2. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!