Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán formális elköszönés?...

Japán formális elköszönés? Utána néztem, semmi egyértelműre nem akadtam eddig.

Figyelt kérdés

A sayonara bár hivatalos, formális (bár akár közvetlen módon, barátok egymásnak is mondhatják), de inkább végleges ("Ég veled!") jelentésű.


Talán a shitsureishimasu az egyetlen, ami megközelíti, mire gondolok, de az sem egészen.


Olyan szitura érdekel, ami nem speciális (mint pl vannak speciális, csak munkahelyi főnöknek szánt elköszönések), hanem általános, és mégis formális. Pl beszélgetek, ismerkedek, barátkozok egy japánnal, aki hozzám hasonló korú (vagy nem ilyen korú), de a japánok ugyebár külföldiekkel szemben távolságtartók, többnyire végleg, ennél fogva formálisan kell beszélgetni velük.


Ergo nem mondhatom azt neki, hogy ja matta, sem az, hogy ja, sem ja ne, sem bai bai...


Az "ittekimasu" is sajnos speckó helyzetre vonatkozik, ez sem megfelelő bármikorra.


(Elsősorban két nagykorú közötti szitura értem a kérdést, akik tehát formálisak egymással, hétköznapi helyzetben.)



2018. dec. 22. 20:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nos az igazság az, hogy

a ni suru magában elég sok mindent jelent. Amikor emgnéztem a kenkyusha szótárat, akkor benne volt így külön, hogy tanoshimi ni suru. Szóval lehet, hogy hiába boncolgatjuk:)


Amúgy a hinative weblapon tettem fel a kérdést még ezzel a kifejezéssel kapcsolatban. Egyik japán azt mondta, hogy ebből származik egy TV-s elköszönös műsorok végén az 'otanoshimi', de azon kívül nem biztos, hogy használják.

Egy másik személy azt írta, hogy udvariasan mondhatják, hogy お会いできるのが楽しみです。 oai dekiru no ga tanoshimi desu. Ez elvileg ugyanazt jelenti.


Persze, nekem a tanárunk mindig azt mondta, hogy azért azt is kicsit fenntartásokkal kell kezelni, amit egy anyanyelvi beszélő mond, mert ahogy mi sem, ők sem feltétlenül képzettek a saját nyelvükkel kapcsolatban.


Szóval amúgy ajánlom a hinative .com weblapot. Ott ingyenesen tudsz kérdéseket feltenni kiejtéssel, nyelvtannal, szóhasználattal, jelentéssel kapcslatban. No meg válaszolhatsz mások kérdéseire.:)

2019. júl. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!