Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jog mellé milyen nyelvet...

Jog mellé milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Angolból C1-en állok, ebből mindenképp szeretnék szaknyelvvizsgát.

Németet 8-10 évig tanultam korábban, de valahol A2-es szinten állok, ezt szeretném még felhozni C1-re. Illetve valami minimál irodalmi latint tanulunk az egyetemen, forrásszöveg értelmezés szintjén.


Mindenképp szeretnék egy harmadik nyelven is megtanulni. Szakmai szempontból mi volna a leghasznosabb?

Javasolták korábbi kérdéseknél a franciát Brüsszel miatt, ugyanakkor azt is olvastam, hogy német és angol mellett már szinte felesleges és más irányba kéne nyitni. Vagy mégsem?


Oroszul egyszer ha csak hobbiból is szeretnék megtanulni, lenne relevanciája a hivatásom szempontjából, ha a fő hangsúlyt az orosztanulásra helyezném, vagy maradjon csak hobbi?


Várom az ötleteket, javaslatokat, példákat. Előre is köszönöm.



2018. dec. 23. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Nincs nagyon értelme nyelveket halmozni. Ha nem a célországban élsz, szinte lehetetlen három nyelvet munkaszinten tartani (lejjebb meg nem igazán tudsz vele mit kezdeni). Amúgy ha az orosz maffiának akarsz dolgozni, jól jön az orosz nyelv. Brüsszelben csakugyan elengedhetetlen a francia. De miért nem tanulsz például valamilyen ókori nyelvet, például ógörögöt? Tudom, van latin az egyetemen, de az csak félig ókori nyelv.
2018. dec. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Mi az istennek egy okori nyelv, kedves utolso?

Tobbi tanacsod, illetve, megjegyzeseid sem ernek sokat.

2018. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem harmadiknak olyan nyelvet válassz, amit nem sokan beszélnek, mivel irodában elég jól jön és nagy eséllyel csapnak majd le rád pl.orosz, olasz, spanyol.
2018. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
64% az ókori nyelvektől és a hozzájuk kapcsolódó kultúra megismerésétől az ember okosabb, műveltebb és bölcsebb is lesz. Persze ha te egyet se tanultál (ezek szerint), akkor nem tudod, miről beszélek. Innen már érthető, hogy a többi (teljesen racionális) tanácsomat se érted.
2018. dec. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el, A2-ről felhozni a németet C1-re épp elég munka. Erre fektetném a hangsúlyt harmadik nyelv helyett, a (magabiztos, aktív) angol és német nyelvtudás nagyon erős kombó. Közigazgatásban erre nettó ötvenezer körüli nyelvpótlék jár, nagyobb ügyvédi irodákba pedig elég jó ajánlólevél.


Illetve a szaknyelv alapos ismerete az, ami igazán előrevihet a munkában, elsősorban angolul.


Ha mindenképpen szeretnél még valamit: a francia nemzetközi szinten egyáltalán nem haszontalan, ha ilyen terveid vannak, jó ötlet elsajátítani. Az orosz szintén nem elvetendő ötlet, rengeteg az orosz ajkú befektető, több iroda álláshirdetését is láttam, ahová előny volt az orosz nyelv ismerete.


Ha esetleg valamelyik határ közelében tervezel majd munkába állani, az adott ország nyelvének legalább B2-es ismerete is komoly fegyvertény lehet.


A latin felejtős, ókori szövegek elemzése ugyan tanulságos lehet, illetve műveltebb csajoknál be lehet vágódni vele, de ettől több hasznot nem nyújt.

2018. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, külön köszönet neked utolsó a bővebb információkért. : )



Ha valakinek van még javaslata, nyugodtan közölheti.

2018. dec. 24. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél EU vagy nemzetközi intézményeknél dolgozni, akkor a franciát javaslom. Amúgy én se látom sok értelmét a nyelvek halmozásának. Egy jó angol szinte mindenhol elvárás, más nyelvet viszont igazából nagyon kevés helyen várnak el (már a legtöbb német cégnél sem elvárás a német nyelv). Szerintem többet ér, ha szakmailag jó vagy. (35/N, jogtanácsos vagyok).
2018. dec. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
A sznobnak üzenném, aki itt fentebb írt :) ókori nyelvek ? egytelen hasznuk van, a jelenkori nyelvek megértésében, de ha valakit nem érdekel a nyelvészet kb , na jó azt nem mondom, hogy nulla, de nem sokkal többa haszna :D
2018. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, olyan nyelvet tanulj, evvel a hátttérrel, amihez van családfa, :)

én akármerre járok, az angol német latin felsőfokkal, bárhol tudok , értem leveszem értenek :

Nekem a szláv az ami hááátde mondjuk a kb 100 szavas szókincsemből :D

2018. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!