Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon félek a telc középfokú...

Nagyon félek a telc középfokú nyelvvizsgától. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Februárban megyek rá és nagyon félek tőle, hogy nem fog sikerülni. Nyelvvtanárom mondta, hogy mehetek meg kitöltöttem egy tesztet is regisztráció után, hogy hogy sikerülne 70% fölött(tudom, hogy nem számít) sikerült. De nemtudom.. Mimden nap ezen stresszelek, mindenki hajtogatja,hogy menni fog stb.de én nagyon félek!, :((((

2019. jan. 4. 21:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Leginkább a szóbelitől, hogy meg se fogok tudni szólalni. Vagy ha igen akkor csak makogni fogok...
2019. jan. 4. 21:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvass sokat az adott nyelven és nézz sok videót.

Gondolom ez az első nyelvvizsgád. Akkor én is borzalmasan ideges voltam.

Ha az érettségiket is beleszámoljuk, én most a hetedik nyelvvizsgára megyek februárban. :D És nem vagyok az a felettébb kommunikatív típus, mégis sikerült eddig. (lekopogom azért xD)

Szóbelin nézz ki egy pontot a teremben, és annak beszélj, nem kell a vizsgáztató szemébe nézni, főleg ha nem szimpatikus. Egyél előtte sok szőlőcukrot és beszélgess valakivel.

Annyi embernek sikerült már eddig, neked miért ne menne?

2019. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szóbelije nagyon egyszerű, az írásbelije egy kicsit nehezebb, a hallás utáni része pedig szintén nagyon könnyű.

Nem kell paráztatni rajta magad, meglehet azt csinálni.

Igaz csak középfokút csináltam.


Én pl.: Nem is tanultam rá. Mármint külön magára a nyelvvizsgára.

Nyilván az angolomat napi szinten használom/használtam, olvastam, játszottam, sorozatot néztem (angol felirattal) , de külön nem tanultam rá.

Azt se tudtam, hogy milyen feladatok lesznek. :D


Szóval igen, ha karban van tartva az angolod nem kell vele foglalkoznod, simán megcsinálható.

Időd pedig bőven van rá. Szerintem több is, mint amennyi kellene. Főleg a nyelvtani részére. (Nem a levélírás)

2019. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"mindenki hajtogatja,hogy menni fog stb.de én nagyon félek!, :(((("

És akkor mi most mit mondjunk? Hogy félj? :)

2019. jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sikerult:))))
2019. márc. 1. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy! :))
2019. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!