Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni középfokon...

Meg lehet tanulni középfokon dánul egyénileg?

Figyelt kérdés
Angolul és németül felsőfokon beszélek, de szeretnék megtanulni és egy kevésbé elterjedt nyelvet is. Mivel a dán is germán nyelv, így erre gondoltam. Milyen módszert, könyvet, stb. tudnátok javasolni? Tudom, hogy kiejtés nagyon nehéz, letöltöttem pár mobil alkalmazást, ahol van kiejtés-ellenőrző.

2019. jan. 7. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem!


De mindjárt jön 456 troll, akik leírják, hogy igen, mert ők is megtanultak 3 hónap alatt, 32.nyelvként, a koreaival egy időben. :)

2019. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy trollkodás lenne, ha valaki egy egyszavas válasz helyett kifejti, hogy milyen módszerekkel lehet érdemes belevágni. Illetve ha esetleg más ötleted lenne, akkor szívesen fogadom a tanácsaidat. Azért egyénileg gondoltam belevágni, mert hazánkban összesen 2 helyen van dán nyelvoktatás, amiben az egyik helyen leginkább csak papíron létezik a dolog, eddig még egyszer sem indult el a csoport, amikor jelentkeztem, a másik helyen pedig irreálisan drága, és amennyire követem, leginkább csak kezdő tanfolyamot indítanak.
2019. jan. 7. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Angol és német után nem jelent nehézséget skandináv nyelvet megtanulni. Viszont nyelvtanár nélkül értelmetlen nyelvet tanulni, ezt mondom úgy, hogy 5 nyelven beszélek, de autodidakta módon nem érdemes csinálni, egy bizonyos szint fölé nem jutsz. Ugyanis valakivel kell majd gyakorolnod a beszédet, íráskészséget is, és ha nincs tanárod, akkor ki fogja kijavítani a hibáidat?
2019. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégis belevágnál így, akkor javaslom, hogy sok filmet nézz dánul, híreket olvass dánul, használd pl a Tandem alkalmazást, amin anyanyelviekkel tudsz beszélgetni.
2019. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Kezdetben szeretnék egyedül haladni vele. Utána szívesen mennék tanárhoz. Tanfolyamra terveztem, de az nem indult el egyszer sem, amikor jelentkeztem. De 0-ról B2-ig tanárral nagyon drága lenne, sajnos arra nincs keretem.
2019. jan. 7. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Én ugyan nem beszélek dánul, de a többi nyelvből kiindulva szerintem az alapokat otthon is el tudod sajátítani és már azzal spóroltál. Ha eljutottál egy szintre aminél úgy érzed egyedül már nem tudsz tovább fejlődni, én a helyedben inkább magántanárt keresnék, bérmennyire drágább is, mint a nyelviskola szerintem hatékonyabb.
2019. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tényleg jól mondja első. nem lehet.

próbálj svédül vagy norvégul, az menni fog.

2020. nov. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!