Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék végre megtanulni...

Hogy tudnék végre megtanulni beszélni angolul?

Figyelt kérdés

Anyanyelvi tanárhoz járok már 3. hónapja, rengeteget tanulok, de semmi eredménye.

Érteni értek mindent, tudok írni, de a beszéd nem megy. Egyáltalán nem. A tanárom ma már azt mondta, hogy nagyon frusztrálja ez az egész, soha nem volt még ilyen diákja mint én és már nem tudja mit csináljon...most is, meg folyamatosan mondja, hogy nagyon jó a nyelvtanom, kiejtésem meg szótáram, de mégse megy a beszéd. Igaz az még semmi, de azt mondta, hogy legalább B2es szinten vagyok.


2019. jan. 11. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az jó!

Hogyan jutottál el ahhoz a szinthez,mit csináltál h jól menyjen?

Már mióta tanulom, de nem megy.

Amúgy hallgass videókat angol felirattal és ejtsd is ki úgy ahogy mondták! Bbclearningenglish.com

2019. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Függjél rá az angol sorozatnézésre sokat segít. Válassz olyan sorozatot ami érdekel is.
2019. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden ilyet csinálok. De a beszédben egyiksem segít.
2019. jan. 11. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, ami nem megy konkretan? Nem tudsz eleg szot? Nem erted a masikat eles helyzetben? Vagy csak felsz hogy nem erted? Vagy leblokkolsz? Mi a konkret gond?

Elsore, amit igy tudnek javasolni, az az autologia. Ne massal, hanem magaddal beszelj, te mindig keznel vagy es nincs sikertelenseg elmeny se. Mondj valami sztorit, narrald amit eppen csinalsz, ilyesmi. En anno pl. rengetegszer csinaltam azt, hogyha tortent velem valami, amit tudtam hogy majd el akarok meselni valakinek az adott nyelven, azt elotte "begyakoroltam" ezzel a modszerrel, igy amikor elesben beszelnem kellett, mar elore tudtam mit akarok mondani, de megis elesben beszeltem es hatalmas sikerelmeny volt.

Illetve gondolkozz rengeteget az adott nyelven. A gondolataid mindig elvezetnek valami uj kifejezeshez, fordulathoz, amit kesobb elesben be tudsz vetni.

2019. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálam pont fordítva van. Ki beszélem az életem is de van amikor 5x kérdezek vissza hogy mondja lassabban mert ez nekem gyors és minden 2. szavában hallok 3 különböző szót.
2019. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!