Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni hatékonyan beszélni angolul?

Figyelt kérdés

Jelenleg angol nyelvvizsgára készülök. A felkészüléssel nincs problémám, illetve a szóbeli felkészüléssel sem, mert vannak kidolgozott tételeim, melyeket csak meg kell tanulnom.


Igazából én abban lennék érdekelt, hogy hogyan tudnék összefüggően megtanulni beszélni angolul. A szókincsem körülbelül 3000-5000 szó között van, persze ez lehet kevesebb is. Az angol nyelvtant is amennyire csak tudtam, megtanultam, de mégsem sikerül magamtól gördülékenyen- és összefüggő mondatokat alkotni.


Mi lehet a probléma? Ti is voltatok/ vagytok ebben a helyzetben? Tudna esetleg valaki nekem tanácsot adni ezzel kapcsolatban, esetleg valamilyen bevált praktikát ajánlani?


A válaszokat előre is köszönöm!


2018. dec. 30. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az segített sokat, hogy angol felirattal néztem sorozatokat és filmeket, valamint angolul olvastam könyveket (akár ilyen egyszerűsített olvasmányokat mint a penguin könyvek), cikkeket, számomra érdekes tanulmányokat, meg a telefont is átállítottam angolra. Plusz a videójátékok is sokat dobhatnak a szókincsen. Ja meg Youtube videók. Bármi, ami angolul van. Ha sok folyékony beszédet hallasz, és érted is, akkor rá fogsz állni. Az régen rossz, ha egy nyelvvizsga szóbeli részére tételeket kell tanulnod. Keress egy beszélőpartnert, akivel együtt gyakorolhattok, vitatkozhattok. Melyik nyelvvizsgára mész?
2018. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


B2-es ECL nyelvvizsgára készülök jelenleg.

2018. dec. 30. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Bahh, sejtettem, hogy ECL. Ott vannak csak hülye tételek. Amikor felsőfokúra készültem, a sulis angol tanárom azt akarta, hogy ECL-re menjek, adott is egy csomó kidolgozott tételt. Mondtam, hogy köszönöm szépen, de kizárt dolog, hogy erre megyek, nem vagyok hajlandó magolni. Euroexamre mentem, ahogy középfokúnál is. Simán meglett, ott nincsenek tételek.
2018. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a beszéd nem megy, akkor beszélni kell. Minél többet!
2018. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva, már csináltam komplexet középszinten TELC-ből. A szóbelim meg lett, ugyanakkor az írásbeliről lemaradtam 3 ponttal sajnos. Viszont most újra próbálkoznék, de csak írásbelivel, azt is ECL-ből szerettem volna megpróbálni.


Igaz, nem ez az eredeti kérdésem, de, ha már szóba került, hogyan lenne érdemes nekifutnom ismét a nyelvvizsgának?- persze az eredetileg feltett kérdésemre is várom a válaszokat!

2018. dec. 30. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ, hogy mitől nem sikerült az írásbeli. Azokon a hiányosságokon kell dolgozni.
2018. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én abban làtom a problémàt, hogy megtanulva akarsz beszélni. (persze ez csak személyes vélemény). Úgy értem, hogy attól hogy bemagolsz egy leírt szöveget, spontán helyzetben nem fog menni a beszéd. Vagyis azt kéne megtanulni, hogy magadtól tudj beszélni, olyan szituációkban is ami vàratlanul jön. Ehhez vagy valakivel kéne beszélned, vagy a nyelvvizsgával kapcsolatban először elmomdani egy tételről azt ami magadtól eszedbe jut és utána még hozzànézni ha kevée. Persze az elején nehéz lesz.
2018. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pl:

https://www.youtube.com/watch?v=pv_W8yoJONM

és innen sok más videó

a lényeg: hangosan olvasni, akkor is ha nem érted, vedd fel a saját hangodat, hallgasd vissza, hallgass podcastokat, librivox.org: innen letölthetsz mp3-ban irodalmi műveket, stb... és mindezt napi 24 órában, vagyis ahogy teheted. és mondj ki mindent angolul, ha utcán vagy magadban, ha otthon egyedül hangosan, mintha a vizsgáztatónak mondanád: most lemegyek a lépcsőn, bemegyek a konyhába, mert.... kinyitom, megkeresem, ezt szeretem, tegnap vettem...

2019. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!