Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű érettségi miért...

Emelt szintű érettségi miért B2-nek felel meg, ha köze nincs a B2-es szinthez?

Figyelt kérdés

Inkább C1 lenne az, mint B2.

Főleg németből


Van középfokú nyelvvizsgám, de csak nézek egy-két feladat láttán, hogy mi a franc ez...



2019. febr. 4. 18:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
83% lett a nyelvvizsga.
2019. febr. 4. 19:41
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
"Akkor neked kivételes nyelvérzéked van, ami a magyar emberek 99%-ban nincs meg. Vagy bszottul nagy stréber vagy." - Egyik se, angolul szoktam filmezni, videókat nézni, cikkeket olvasni és hoppá fejlődik a nyelvtudás. Esetleg gyk helyett kipróbalhatod ha úgyis a neten lógsz, de a penpal is hasznos vagy skypeon lehet beszélgetni külföldiekkel, sok ilyen oldal van. De amúgy iskolában is tanítják a nyelvet (tudom mindenhol nagyon szar a tanár, senkinek semmit nem tanítanak, azért rám is ragadt vmi úgy hogy szinte minden évben más tanárom volt). Könnyebb a hiszti hogy milyen nehéz a B2 meg az emelt is már C1 szint, kifogás az van látom.
2019. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
42%
83%-os nyelvvizsgával nem kéne hogy gondot okozzon pedig egy emelt érettségi
2019. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
De beverném az orrod! Csak feltettem egy kérdést, erre kioktat. Te mindent mindenkinél jobban tudsz.
2019. febr. 4. 19:53
 15/22 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy könnyebb a hiszti? Meg kifogás az van? Annyit mondtam, hogy egy már inkább c1 szint... Itt csinalom ezt a sz rt. Fszkalap rohadték
2019. febr. 4. 19:56
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Basszus ezek angolt tanulnak és németesnek osztják az észt? Ezek retardáltak.

Nem azért, de 10 évig németet tanultam, 4 éven keresztül angolt. Ma inkább az angolt preferálom. Hoppá, ennyire nehéz az angol. Angolul olvasok cikkeket, angol filmeket is nézek, mert jobban rámragadt. Mindenesetre külön tanár a biztos.

2019. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Hamar szidni kezdtél a haverból 😂😂😂
2019. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem angolból és németből is van emeltem, felsőfokom és középfokom, mindkettőnél igaz, hogy:

Középszint < középfok < emelt szint < felsőfok

2019. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
nem annak felel meg. Szerintem hivatalosan nincs ilyen megfeleltetése; meg egyébként is, miért lenne, énszerintem is az emelt érettségi valamelyest nehezebb, mint a B2.
2019. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Inkább C1 lenne az, mint B2."

Lehet, hogy te ezt így beosztottad magadnak, de a hatályos jogszabály mást mond, és a nyelvvizsgaszint is annak felel meg.

Vizsgakövetelmény: [link]

Vizsgaleírás: [link]

Mind a kettőben vastagon és egyértelműen ott van, hogy B2.

Esetleg az lehet még, hogy akik a követelményeket, illetve a feladatsorokat összeállítják, azok nem értenek hozzá olyan jól, mint te.

2019. febr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!