Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam...

Melyik nyelvet válasszam másodiknak?

Figyelt kérdés

Német,francia,kínai közül tudok választani de a német annyira nem tetszik mint kínai és a francia.


Melyiket lenne érdemesebb?


2019. febr. 9. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen a franciát ajánlanám.
2019. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Én azt mondanám a kínai meg a német jobban megéri, mint a francia. Hacsak nem akarsz ott élni azzal semmire nem mész.
2019. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha Eu területén gondolkodsz akkor egyértelmű a német ha nem akkor lehet megérné a kínai. A franciával tényleg ez van nem éri meg ha csak nem a célterületre mész.
2019. febr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Az előzőek hülyeséget mondanak.


Semmi értelme kínaiul tanulni, hacsak nem vagy oda a kínai kultúráért és ez minden vágyad, hogy megtanuld a nyelvüket. Nem fogsz tudni érdemleges szintet elérni belőle, még azok is csak középfokút szereznek akik erre az egyetemi szakra járnak, tehát te mind aki második nyelvként tanulod sehova nem fogsz elérni vele. A kínai üzletemberek meg természetesen tudnak angolul, sokkal jobban mint te valaha tudni fogsz kínaiul, tehát soha nem lesz arra szükség, hogy te kínaiul beszélgess valakivel a munkád során. Nincs kereslet kínaiul tudókra.


A német és a francia a legfontosabb nyelvek Európában az angol után, az EU intézményekben ez a három a 'working language', tehát hivatalosan minden ezen a három nyelven folyik főképp. A franciát nem csak Fr.o-ban beszélik, hanem Svácj egy része is francia nyelvű, Belgiumban is az ország majdnem fele ezt beszéli, ez a hivatalos nyelv Brüsszelbe, ha bármilyen külügyi, diplomáciai stb területen akarsz dolgozni akkor oda kell a francia, nemzetközi szervezeteknél a második hivataos nyelv még mindig a francia. Érdemes tanulni, csak nézz rá az álláshirdetésekre, az angol és a német után a francia a legkeresettebb nyelv. Ezeken kívül a többire jóval kevesebb álláshirdetés van.


A német is nagyon jó, ha kereskedelmi, gazdasági területen akarsz dolgozni, de ha a francia jobban tetszik akkor válaszd azt, mert nagyon hasznos nyelv és hasznát fogod venni.

2019. febr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi cégnél dolgozom, több országban éltem, így gyakorlatorientált javaslatot tudok adni:


A választható nyelvek közül a NÉMET az optimális választás, mert az ANGOL után a legtöbbet kért nyelvtudás az álláskereső portálokon és lehetőséged van a befektetett energiát maximálisan kiaknázni, ha megtanulod.


A FRANCIA szintén hasznos: A nemzetközi cégek pénzügyi központjai általában Svájcban vannak, ahol van lehetőség kihasználni a nyelvet. Belgium déli részén és Franciaország egészében szintén használható - a legtöbb cég esetében, ahol van francia jelenlét hamar belátható, hogy a francia divízió mindig "cég a cégben" elvben működik. Nekem a francia nyelv segített a legtöbbet, hogy professzionálisan gyorsabban fejlődjek, mert kevesen beszélnek jól ezen a nyelven.


A KÍNAI nyelvben nem látom, hogy a hihetetlen mennyiségű energia bármikor is megtérülhet, ha Európában képzeled el a jövődet. Minden nyelvet hasznosnak tartok - a kérdés: akarsz-e a felejtésnek tanulni, vagy olyan nyelvbe áldozol időt,pénzt, energiát, amit később használni is tudsz.


Én az ANGOL-NÉMET-OLASZ-FRANCIA nyelveket beszélem. A leírt háttered alapján a FRANCIA nyelvet választanám, mert Téged jobban vonz, így a motivációd is magasabb lesz.


Remélem, tudtam segíteni. :)

2019. febr. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ,valószínűleg a franciát fogom választani. A német egyáltalán nem tetszik plusz ahova megyek tovább tanulni ott könnyű rossz német tanárt kapni.
2019. febr. 10. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Franciával jobban jártál szerintem. Én egy időben tanultam németet meg angolt (előbb németet, aztán angolt magántanárnál).

Sokan azt mondták volna úgyis, hogy könyebb, mert hasonlít rá. Igen, ez a gond, totál összetudsz zavarodni és kevered a két nyelvet.

Kínait meg totál nem értem minek tanítanak. Kínába amúgyse nagyon tudsz kijuttni, legfeljebb, ha van diplomád + TEFL vizsgád, akkor angol tanárnak. Másnak meg nem jó, itthon úgyse vennéd hasznát. Tolmácsolást is el kell felejteni, apám BorsodChemnél dolgozik, ami ugye már kínai kézben van pár éve. A kínai hozz magának kínai-angol tolmácsot, a magyar meg hozz magával angol-magyar tolmácsot.

2019. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd a franciát! :)
2019. febr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
32%
A német olyan mint az angol annak idején sokan tanulták sokan beszélik európában, akkor jó ha más eus országokba akarsz munkát vállalni esetleg kikőltözni de a politikában mindenképpen hasznos. Globális üzlethez kell a kínai. A francia meg művész nyelv inkább a művészetekben használják, a politikában ez következik a német után.
2019. márc. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!