Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg jó, műkődik -e a...

Tényleg jó, műkődik -e a Mensa IQ teszt?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen ostoba kérdést teszel fel ráadásul a rossz kategóriában, akkor szerintem jobb ha megkíméled magad a csalódástól és inkább nem érdeklődj az IQ-d után.
2019. febr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Ezek a tesztek semmire sem jók. Hibátlanra kitöltheted. ;). Csak tudnod kell az algoritmust.
2019. febr. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1#

+1

Nagyon egyetertek!

(sajnos nem lehet 15 zold kezet adni...!)

2019. febr. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem becsapás. Az unokatestvéremmel egyszer kitöltöttük, mindkettőnknek 128-at adott ki, és hogy "majdnem benne vagyunk a 2%-ban, szaladjunk, és töltsük ki a FIZETŐS tesztet" - szóval, szerintem csali az egész, hogy beszedhessék a pénzt:S
2019. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Eistein nem csinált IQ tesztet, mert tudta hogy úgy is alacsony pontot kapna. Szent-Györgyi Albert 70 pontot ért el. És még lehet sorolni. Az IQ teszt nem megfelelő. Képeket ad és keresd ki a hozzá illő mintát. Ez az egész csak egy minta beillesztés. De több megoldás is lehet attól függően, hogy a kitöltő hogyan gondolkodik és nem a feladat létrehozója, hogyan gondolkodik. Az egész egy baromság és megkérdőjelezhető. Az IQ nem mérhető. Attól, hogy valakinek magas az IQ-ja, lehet hogy egy 6. fokú egyenletet nem tud megoldani. ;).
2019. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg jól működik, már hogy elég konzisztens eredményt ad, úgy van elkészítve meg tesztelve. Aztán eköré épült egy ilyen elitista titkos klub, aminek nem sok értelmét látom
2019. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

# 4/6 Időpont tegnap 15:47


Ti valamit nagyon elnéztetek vagy másik tesztet néztetek, mert a Mensa HungarIQa online tesztjén nincs ilyen eredmény, hogy 128. Legfeljebb annyit kaphatsz eredménynek, hogy 125+. Azt pedig nem értem, hogy miért várják el emberek, hogy ingyen és bérmentve kitölthessenek egy hivatalos tesztet. Kétlem, hogy meggazdagodtak volna a tesztek árából, kb 0-ra jöhetnek ki vele, ha belegondolunk, hogy mennyi költség is van vele. A céljuk az, hogy minél több embert toborozzanak és beléptessenek, de ezt nem is titkolják.

Az online tesztjük amúgy iránymutatásra jó, hogy van-e értelme kitölteni a hivatalos tesztjüket. Ha 125+ az eredményed, akkor van értelme, alatta nem igazán.


Azt viszont nem értem, hogy mire gondolsz kérdező az alatt, hogy működik-e. Kalibrált iq teszt, szóval tényleg megmutatja, hogy az emberek hány %-ánál töltöd ki a tesztet jobban. Azt tudja, mint amit a többi is.

2019. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

# 5/6 Időpont tegnap 21:29


Lehet vitázni arról, hogy mit is mér pontosan az IQ teszt, de statisztikailag ez a legjobb mérőszám, ha azt akarjuk vizsgálni, hogy az adott személy mekkora valószínűséggel lesz sikeres és gazdag, illetve, hogy hogyan teljesít majd akadémiai környezetben. Persze, önmagában ez se elég semmire, de fontos. Szerintem te is elismered, hogy csoportokra bontjuk az embereket foglalkozás szerint, akkor az átlag építkezési segédmunkás, könyvtáros, jogász és fizikus más-más eredményeket fog elérni és egyértlemű különbségek lesznek. Ezek a különbségek szerinted véletlenek lennének...? Felesleges kiragadni 1-1 példát, tömegeknél működik a dolog.

2019. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!