Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet egy...

Mennyi idő alatt lehet egy nagyon régen tanult nyelvet visszahozni arra a szintre, ahol voltam?

Figyelt kérdés

Több, mint 30 éve tanultam oroszt, 1981-től 1989-ig.

Igaz, iskolában, de tagozatos osztályban, komolyan vettem, versenyekre jártam. Nem nyelvvizsgáztam, de kb eljutottam a középfokú szintjére.

Kb. hány óra kellene ahhoz (tanárral, illetve anélkül), hogy ezt a tudást visszahozzam, illetve hogy felkészüljek egy B2 nyelvvizsgára?



2019. febr. 25. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet néznék egy olyat hogy mennyire emlékszel a dolgokra először semmi nélkül egy alapfokú nyelvvizsgafeladatsort majd utána átolvasva a nyelvtant vagy ha meg lenne a füzeted akkor átolvasni. Ha látod mi van meg mi nem akkor elmenni tanárhoz elmondani mi van és lehet kezdeni. Én azt mondom 1 év.
2019. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Semmi nélkül egy nyelvvizsga feladatsort?

Írtam: több, mint 30 éve volt, és azóta nem használtam.

Egyelőre belelapozgattam nyelvkönyvekbe, sok dolog visszaköszön. De kizárt, hogy egy akár alapszintű feladatsort meg tudjak csinálni. Pont ezért kérdeztem, hogy kb. mennyi idő lenne felfrissíteni (pl. órában)?

2019. márc. 22. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!