Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanulás? Passzív...

Angol nyelvtanulás? Passzív nyelvtudásom van?

Figyelt kérdés

3-4 éve kezdtem el foglalkozni az angol nyelvel. Most 21éves egyetemista vagyok. Az elejében nehezen indult de hónapról hónapra egyre többet tudtam. Önszorgalomból tanulok, idén szeretnék nyelvvizsgát csinálni. Most azon a szinten állok, hogy ha olvasok egyszerűbb szövegeket, azokat 100%-ban megértem, és hallás után is mondhatnám 99%-át megértem az adott videónak vagy filmnek.

De ott a probléma, ha hozzámszól valaki angolul, kérdez valamit amit megértek és amire tudom a választ de hirtelen nem tudok megszólalni, hogy válaszoljak neki angolul. Félek a kiejtéstől, mert helytelen a kiejtésem, és félek attól is hogy valamit nyelvtanilag helytelenül mondok vagy egy végződés lemarad..stb.

Valaki tudna ajánlani akár egy alkalmazást vagy bármi módszert arra hogy gyakorolni tudjam az angol beszédet, mert félek hogy ha nem tudok megszólalni akkor örökre kuka maradok angolul. Pedig a szakmám olyan hogy az angol nyelv követelmény, szóval valahogy rá kell vegyem magam a beszédre.


2019. febr. 26. 21:29
 1/2 Gyépésmérnök ***** válasza:

Olyanokkal kell beszélgetned akik meg AKARJÁK érteni mit mondasz.

Például ha levelezel külföldivel, próbáljatok meg beszélgetni is telefonon. Ne rögtön egy angollal kezdj, hanem például egy lengyellel. A többség tud beszélni valamilyen szinten, ráadásul barátságosak. Németek már nem annyira, de nekem első telefonbeszélgetésem egy német vállalat nagyfőnökével volt, és nem is sikerült olyan szarul mint vártam...

2019. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is nézz körül az egyetemen, biztos, hogy vannak külföldi diákok, akikkel tudnál beszélgetni! :)

Nem tudom hol laksz, de Pesten pl. szoktak lenni ilyen angol beszélgetős-iszogatós vagy akár kirándulós ingyenes események, ahol baráti környezetben lehet gyakorolni az angol beszédet.

2019. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!