Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A feliratos angol filmeket...

A feliratos angol filmeket miért javasolják nyelvtanulásra fűnek-fának, mikor a legtöbb nyelvtanulónak még kevés a szókincse és gyér az alaptudása?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvastam már, hogy mindenki javasolja a feliratos filmeket nyelvtanulásra, de fura, hogy senki nem gondolt még bele abba, hogy stabil párezres szókincs, a szerkezetek/idiómák és a nyelvtan magabiztos ismerete nélkül senki nem fogja megérteni ezen filmek mondanivalóját, max szótározhat 5 másodpercenként, mint például én. Csak a kiejtést lehet jól gyakorolni, de az oly kevés és az angolnak alapból könnyű is a kiejtése. Nekem például van középfokúm, de nincs olyan film, aminek mégcsak a bő sztoriját is meg tudnám érteni, nemhogy a részleteket. A GTA 4-et úgy játszottam végig, hogy gőzöm se volt a sztoriról, mert annyira nem értettem azt a pörgős és idegen kifejezésekkel teli szöveget. Akkor mégis miért javasoljátok középszint alatti tanulóknak, hogy feliratos filmekkel nagyon könnyen tudják fejleszteni a nyelvtudásukat, amikor az én példám is azt mutatja, hogy ez nagyon nem jó módszer? Annak persze igen, akinek alapból jó nyelvérzéke van (de annak nem is kell tanácsolni tippeket).

2019. márc. 9. 12:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
66%

"Én az előzővel egyáltalán nem értek egyet, a kérdező pont ezért van kibukva, mert ilyen fals képet ad mindenki a nyelvtudásról"

A kérdező azért van kiborulva, mert nulla önbizalma van. Nem kéne tovább rombolni.

2019. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Hát én nem fogok hazudni neki, csak az igazságot írtam le. Persze azt is írhattam volna, hogy húúú nagyon f.asza vagy, hogy átmentél az Origón de a saját bevallása szerint sem tud követni az egy filmet, állandóan szótárazik, és csodálkozik, hogy ez miért van. Nagyon sokan vannak ilyenek, akik csodálkoznak, hogy nem értenek semmit pedig van nyelvvizsgájuk, de amint leírtam, ennek megvan az oka!
2019. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
És belekevertél amerikai nyelvvizsgákat is, pedig az A1, A2, stb. besorolás az EU találmánya...
2019. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
55%
És nem mindegy ki találta ki? :D Mindenhol ezt használják. A TOEFL-nek ugyanúgy megvannak, hogy hány ponttól számít B1, B2-nek stb, csak ott más a neve. :DDD Teljesen mindegy, hogy ennek vagy annak hívják a középfokot, a TOEFL-en elért B2 az IELTS-en is ugyanakkora nyelvtudást jelent, az Origo-n elért B2 nem ugyanazt jelenti, sokkal kevesebb tudással is el lehet érni. Szerintewm menj aludni!
2019. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
50%

A TOEFL-t szerintem hagyjuk, mert annak az eredménye csak két évig érvényes, ezért is más, mint a többi.


Akinek a NYAK által jóváhagyott B2-je van, annak milyen alapon kérdőjelezhetné meg bárki a B2-es tudását? Ha munkáltató vagy, és két jelentkező közül mindkettőnek B2-je van papíron, az egyik mégis jobban tudja használni a nyelvet, akkor majd azt veszed fel. De attól még a másik B2-jét sem kérdőjelezheted meg. B2 és B2 között is van különbség, nyilván, mint már írtam: nem mindegy, hogy 60 vagy 99 százalékkal megy-e át valaki. De nem a 99, hanem a 60% az, amit B2-nek neveznek.

2019. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%
Az IELTS is két évig érvényes, de mostmár látom minden hülyeséget felhozol annak érdekében, hogy elhitesd magaddal, hogy igazából neked is B2-es nyelvtudásod van, bár az igazi B2-es szintet nyilván te sem ütöd meg egyik angol vagy amerikai nyelvvizsgán sem, különben nem írnál ilyen hülyeségeket.
2019. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
49%
Ja és egyébként a hivatalos indok szerint azért csak 2 évig érvényesek a nyelvvizsgák, mert idővel veszíthet a tudásából az aki nem használ egy nyelvet, a valós indok pedig nyilván az, hogy így sokkal több pénzt tudnak beszedni. Tehát ennek megint semmi köze annak, hogy se te se a kérdező nem tudtok B2-es szinten.
2019. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
77%

"Tehát ennek megint semmi köze annak, hogy se te se a kérdező nem tudtok B2-es szinten."

Azt mégis miből állapítottad meg, hogy én mennyire tudok? :) Nagyon érthetsz hozzá, ha az eddigiek alapján ilyen kijelentést mersz tenni, főleg azok után, hogy a kérdező egyértelműen leírta, hogy átment a B2-es szintű vizsgán - tehát nem így, a neten keresztül állapította meg egy névtelen, hogy mennyire tud angolul, hanem több szakértő egybehangzó véleménye volt az írásbeli és a szóbeli teljesítménye alapján, hogy igenis eléri a B2 szintet.

2019. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%

> Azt mégis miből állapítottad meg, hogy én mennyire tudok? :)


Úgy, hogy csak az most ilyen hülyeségeket, aki nem tud angolul.


És ez volt az utolsó válaszom neked, pocsékolod itt mindenki idejét.

2019. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
32%
Valaki azt írta fentebb, hogy ösztönösen jobban fogja tudni a nyelvtant az angol tanárnak, csak beszélgessenek sokat a gólokkal. Ne haragudj, de ezzel nem tudok egyet érteni. A nyelvtant vagy megtanulod vagy nem. De csak beszélgetésből nem fog ösztönösen kipattanni azember fejéből hogy az milyen nyelvtan. Meg kell tanulni. S ennyire nem kellene leszolni az angol tanárokat....
2019. márc. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!