Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A feliratos angol filmeket...

A feliratos angol filmeket miért javasolják nyelvtanulásra fűnek-fának, mikor a legtöbb nyelvtanulónak még kevés a szókincse és gyér az alaptudása?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvastam már, hogy mindenki javasolja a feliratos filmeket nyelvtanulásra, de fura, hogy senki nem gondolt még bele abba, hogy stabil párezres szókincs, a szerkezetek/idiómák és a nyelvtan magabiztos ismerete nélkül senki nem fogja megérteni ezen filmek mondanivalóját, max szótározhat 5 másodpercenként, mint például én. Csak a kiejtést lehet jól gyakorolni, de az oly kevés és az angolnak alapból könnyű is a kiejtése. Nekem például van középfokúm, de nincs olyan film, aminek mégcsak a bő sztoriját is meg tudnám érteni, nemhogy a részleteket. A GTA 4-et úgy játszottam végig, hogy gőzöm se volt a sztoriról, mert annyira nem értettem azt a pörgős és idegen kifejezésekkel teli szöveget. Akkor mégis miért javasoljátok középszint alatti tanulóknak, hogy feliratos filmekkel nagyon könnyen tudják fejleszteni a nyelvtudásukat, amikor az én példám is azt mutatja, hogy ez nagyon nem jó módszer? Annak persze igen, akinek alapból jó nyelvérzéke van (de annak nem is kell tanácsolni tippeket).

2019. márc. 9. 12:05
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
48%

'Egy kisgyerek hogyan tanul meg magyarul? Hisz az sokkal nehezebb mint az angol!!! Az anyatejjel szívja magába?'


Viszont egy anyanyelvet megtanulni másabb. A szülők megallnak és elismetlik, elmagyarazzak a dolgokat. Megtanitanak beszélni. Szóval az anyanyelvet példa nem túl jó ide. A film meg a mese nem fog lelassitani vagy megismetelni a mondandot.


Másik érdekes hozzaszolas, hogy a nyelvtanulas an nem az a lényeg hogymegertsd a mondanivalót. Huhhh akkor mi? Igen el kell csípni a kifejezéseket, de azt miért csináljuk? Hogy végeredményben megertsuk a mondandot.

2019. márc. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
51%

"Valaki azt írta fentebb, hogy ösztönösen jobban fogja tudni a nyelvtant az angol tanárnak, csak beszélgessenek sokat a gólokkal."

Hol írt valaki ilyen zagyvaságot?


"Ne haragudj, de ezzel nem tudok egyet érteni."

Egyetérteni. Egy szó.


"A nyelvtant vagy megtanulod vagy nem. De csak beszélgetésből nem fog ösztönösen kipattanni azember fejéből hogy az milyen nyelvtan."

Négy-ötéves gyerekek, akik soha életükben nem tanultak nyelvtant, folyamatosan, nyelvtanilag is helyesen beszélnek a saját anyanyelvükön. Teljesen függetlenül attól, hogy fogalmuk sincs, hogy "milyen nyelvtan" az, amit épp használnak. Pont ez a cél egy idegen nyelv tanulásakor is, nem pedig az, hogy a nyelvészeti szakkifejezéseket (pl. időhatározó, elöljárószó, stb.) jól tudjuk használni.


"S ennyire nem kellene leszolni az angol tanárokat...."

Az angol tanárokat vagy az angoltanárokat?

2019. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
34%

"A szülők megallnak és elismetlik, elmagyarazzak a dolgokat."

Amikor épp ráérnek, amikor épp olyanjuk van. Máskor meg - legtöbbször! - nem.


"Megtanitanak beszélni."

Nem: csak élik az életüket, ami persze szorosan össze van fonódva a gyerek életével, és közben használják a nyelvet. A gyerek meg hallja. És ismétli, ahogy tudja. Egyre jobban tudja. De nem azért, mert "a szülő tanítja", hanem mert minél többet hallja valaki bármelyik nyelvet, annál jobban fogja tudni ő is először csak elismételni, később majd magától is létrehozni szavakat, kifejezéseket, teljes szövegeket.


"A film meg a mese nem fog lelassitani vagy megismetelni a mondandot."

Dehogynem. Egyre inkább: ma már egyre kevesebbet tévéznek az emberek, ahol a tempó is, a műsor is adott: helyette ott van pl. a youtube, ahol a tempót is lassabbra lehet állítani, és akárhányszor el lehet ismételtetni bármit.


"Másik érdekes hozzaszolas, hogy a nyelvtanulas an nem az a lényeg hogymegertsd a mondanivalót. Huhhh akkor mi? Igen el kell csípni a kifejezéseket, de azt miért csináljuk? Hogy végeredményben megertsuk a mondandot."

Végeredményben = hosszú távon. De nem minden egyes szót, minden egyes kifejezést minden egyes szövegben.

2019. márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
28%
Köszi, hogy kijavitassz, bocs, hogy mobilról írok, és nem tökéletes. Amúgy meg látom túl nagy az égő és csak a saját igazat tudja mindenki nyomni, meg akkor is ha hülyeség. Nem minden, de van olyan is.
2019. márc. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
54%
Túl nagy az egó, meg gondolom a szakértelem és ezért ehhez elfogadni azt, amit más mond.
2019. márc. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy azt a zagyvasagot meg a 15ös irta.
2019. márc. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

#34,témától eltérve, de... Miért lenne mentség arra, hogy helytelenül írsz, az, hogy telefonról gépelsz? Semmi köze egymáshoz a kettőnek, ugyanis a te esetedben nem pár elütésről volt szó...


A témához kapcsolódva pedig. De, igenis meg lehet tanulni a nyelvtant tanárok és magolás nélkül. Rengeteg ember, fiatal a bizonyíték rá. Én péládul második nyelvemnek most a gimiben a németet választottam és első évben csapnivaló voltam belőle. Aztán nyáron elkezdetem meséket, filmeket, youtube videókat is németül nézni az angol mellett és láss csodát, tavaly decemberre elértem azt a szintet, hogy az osztály legjobb németese vagyok. Olyan nyelvtani szerkezetket használok, amiket még nem tanultunk, és hidd el én sem tankönyvekből szereztem azt a tudást. Igaz, nem mindig tudnám elmagyarzáni értelmesen, hogy miért azt használom, amit, de helyesen használom. Ez olyan mint az anyanyelvnél. Te sem tudod mindig megmondani, hogy mit miért mondasz, de attól független helyesen mondod.

2019. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"nagy az égő és csak a saját igazat tudja mindenki nyomni, meg akkor is ha hülyeség"

Miből gondolod, hogy hülyeség? Ellenérved is van, vagy csak kijelented az ellenkezőjét annak, amit mások érvekkel, tapasztalatokkal alátámasztva állítanak, és elvárod, hogy inkább neked higgyen mindenki? Miért tennék?

2019. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!