Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menyire nehéz az Ír nyelv?

Menyire nehéz az Ír nyelv?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni írül tanulni , nyelvtanfolyamon .

Csak hát nem tudom hogy menyire nehéz , pl:. a többi európai nyelvhez képest .

Gondolkodtam a németen is , meg a dánon , ezeknél könnyeb , vagy nehezebb az ír ? Kiejtés , nyelvtan , stb

Jelenleg angolt és spanyolt tanulok , de mint írtam , elszeretnék kezdeni egy 3# nyelvet is , csak nem tudom melyik a nehezebb .


Szóval a német , dán ,angol ,spanyol , nyelvekhez képes menyire nehéz ? Nyelvtan , kiejtés , számolás terén .


Válaszokat előre is köszönöm



2019. márc. 20. 21:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is abból a szempontból sokkal aokkal nehezebb lenne elsajátítani, hogy nem tudsz se filmeket nézni, esetleg rádiót tudsz hallgatni, de az is elég korlátozott témákban.Egyébként minden gyerek tanulja gimnázium végéig, szóval valmernnyire mindenki beszéli, csak kb úgy mint otthon az angolt:pár szó, helytelenül használva, értelmes mondatokat nehezen összerakva.Viszont vannak olyan települések a mai napig, ahol az meberk nem beszélnek/beszélhetnek angolul és ők amúgy havi szinten jutattatásokat kapnak az államtól ,mert ápolják a nelvet, szóval vannk azért még jó páran akik beszélik még otthon is, és ha odaköltöznél, és ott házasokdnál vagy bármi, akkor a pároddal és a gyerekeitetkkel is írül kéne beszélnetek.De am pl a tanároknak folyékonyan kell tudniuk a gaelic nyelvet meg azt hiszem tökk közalkalmazottnak is pl rendőr, de ebben nem vagyok bizti...nekem amúgy a barátom ír és tud egy kcisit, de sosem erőltette meg magát:D
2019. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!