Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire tartsak a kinaitol?

Mennyire tartsak a kinaitol?

Figyelt kérdés
Jovore fogok elkezdeni kinait tanulni anyanyelvi tanaroktol, viszont picit felek tole. Az alapkifejezesek es az alapszintu nyelvtan mennek, es a nyelverzekemet es jonak tartom (angolbol megvan a C2-es szint, svedul kozepfokon beszelek), viszont azert ez a nyelv egyatalan nem konnyu. Akinek van tapasztalata vele, tudna tanacsot adni?:)
2019. márc. 23. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
nem értem a kérdés lényegét, ugyanolyan nyelv, mint a többi, csak sok karaktert kell magolni
2019. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

angol c2 és svéd közép, nem nagyon

hááát ::D

nem fognak segíteni :) ázsiai nyelvhez nekimenni európai nyelvtudással ?pff perzse lehet, csak épp fel ejtsd az eu nyelveket, és marha gyorsan kezdjj el máshogy gondolkozni

2019. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az angoltudás elengedhetetlen, magyarul nincs megfelelő anyag kínaihoz.
2019. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az egyetemen kezdtem kínait tanulni, szintén anyanyelvi oktatóval (angolul), korábban szintén csak európai nyelvekkel foglalkoztam (esetemben ez angol, német). Nagyon érdekelt és szerettem volna, ugyanakkor ugyanúgy meg voltam rémülve, hogy úristen milyen nehéz lesz, milyen bonyolult és ugye mindenhonnan azt hallani, hogy lehetetlenség, a legnehezebb nyelv stb. Ugyanakkor számomra egy pozitív csalódás volt ebből a szempontból. Nem azt mondom, hogy könnyű és nyilván ezek még csak a kezdetek, de azért szerintem picit túl van misztifikálva a dolog. Tényleg azt tudom mondani, mint az első is, hogy tanulás szempontjából olyan, mint bármely másik nyelv. Természetesen vannak különbségek és nem is kicsik, de ugyanúgy a motiváció és a szorgalom a lényeg. Tanulni, gyakorolni kell és akkor menni fog. Szerintem egy kifejezetten logikus és letisztult nyelv, amit meg lehet érteni és, ha rááll az ember agya, megszereted, akkor elkap a gépszíj :) Most ehhez képest szerintem egy német sokkal "magolósabb" mindenféle névelőkkel, többesszámok, a prepozíciók, a vonzatok, az igeragozás stb....de talán még az angol is bonyolultabb, ha az alapokat nézzük. Persze, meg kell tanulni írni, olvasni és nem egyszerű, de ez szerintem csak a gyakorláson múlik. Nekem talán a kiejtés problémásabb a hangsúlyok miatt, de a nyelvtana egy áldás :)
2019. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!