Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulási tippeket...

Angol tanulási tippeket tudnátok ajánlani, légyszi? Hogyan tudom magam fejleszteni?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy már több, mint fél éve Angliában élek, kifejezetten a nyelv miatt jöttem, mivel Magyarországon sosem ment elsajátítani...itt is akadozva megy.


Történet: 10 évesen kezdtem tanulni. Gyerekként remekül ment, általában 4-eseket kaptam, imádtam. Aztán lecserélték a pedagógust egy másik, szörnyű tanárra. Sikeresen elvette az önbizalmam, állandóan fölényeskedett az osztállyal, engem megbuktatott pótvizsgára. Így telt az általános iskola nyelvtanulása.


Középiskolában igazán nem vettem komolyan. A tanulást öt csoportra osztották: kezdőtől felsőszintig. Trehánysagból betettek a felsőszint csoportba, természetesen én voltam a legrosszabb angolos, mivel a normál középszintet sem ütöttem meg. Szörnyen ment, szörnyen megutáltam.


Az egyetemen kezdtem el ismételten foglalkozni vele. Magántanárhoz jártam, nem vette komolyan, kb. hülyének állított be, de a pénzem az kellett. 1 hónap után adtam fel.


Most ott tartok, hogy a szövegeket értem, fordítani tudok írásban. Ha kell valami, akkor megtudom értetni magam, bár perfektül nem megy és úgy érzem elakadtam.


Bocsánat, hogy ennyire hosszúra sikeredett.. nagyon elvagyok keseredve emiatt.


Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget!



2019. ápr. 4. 20:56
 1/2 Zsozsóka0926 válasza:
Beszélgess sokat angolokkal.Angliában élsz tehát ezt teljesen egyszerű megoldani.Szerintem a legtöbbet az anyanyelviektől lehet tanulni.Minnél többet beszélgetsz annál bátrabban mersz majd megszólalni.A szókincsed is egyre jobb lesz és a kiejtést is kiválóan elsajátíthatod az anyanyelvi beszélők által.Óriasi előny ,hogy anyanyelvi közegben tanulhatsz, szóval hajrá,menni fog:)
2019. ápr. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tudásodat mozgósítani a gyakorlással (beszéd) lehet.

A tudást meg szerintem művelődéssel.

2019. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!