Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Olasz nyelv mennyire...

Az Olasz nyelv mennyire mondható hasznosnak?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Tanultam olaszt a gimiben, de csak akkor lenne hasznos, ha kimennék Olaszországba, itthon nem sok hasznát veszem. Különleges nyelv, de ha nem használod, nincs haszna.
2019. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Egy nemzetközi cégnél helyezkedtem el, angol-német-olasz nyelvtudással.


A vezetőség túlnyomó többségben olasz, így nekem nagyon hasznosnak bizonyult. Többet használom, mint bármely másik nyelvet.


A nyelv "haznossága" attól függ, hogy milyen módon tudod kihasználni a benne lévő lehetőségeket. Állami cégnél kevés lehetőség van kihasználni a nyelvben lévő lehetőségeket, nemzetközi cégeknél, főleg supply chain, ligisztikai, üzletfejlesztési területeken már könnyebb használni.

2019. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Olaszból érettségiztem, kb. 10 évente egyszer jönne jól, de akkor is pótolja az angol.
2019. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Középfokú nyelvvizsgám van belőle, soha nem vettem hasznát.
2019. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magyarországról nem tudod sok hasznát venni, mert Európában csak Olaszországban, San Marino-ban, Vatikánban, Máltán egy Svájc egy kis részén használják...most ez így lehet hogy sok országnak tűnik, de ezek közül 3 olyan kicsi hogy alig találod meg a térképen, szóval összességében kevés embernek az anyanyelve. Ezen kívül 3 afrikai ország államnyelve, de oda sincs túl sok kötődése az átlagos magyaroknak


Az olasz baromi szép, és nem is olyan nehéz...de ha nem ragaszkodsz hozzá nagyon, akkor inkább a spanyolt ajánlom, ami sokkal több helyen hasznosítható, meg amúgy egyszerűbb is valamennyivel.

De egy nyelvnek a hasznossága az egy olyan dolog, ami személyfüggő, szóval ki tudja, mit hoz még a sors...lehet hogy majd egyszer jól jön neked

2019. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!