Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam C1 nyelvvizsga?

Yrdxtfchzv kérdése:

Euroexam C1 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arról szeretnék érdeklődni, hogy a Euroexam C1 szintű (felsőfok) angol nyelvvizsga milyen? Főleg a Listening-re lennék kíváncsi, de a többit is leírhatjátok, hogy gyakorlatban mi hogy megy. Köszönöm!

2019. ápr. 13. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

A weboldalukon vannak nyelvvizsga feladatok, oldd meg őket, aztán meglátod. Ingyen letöltheted őket, illetve van egy 4 hetes kurzusuk is. Regisztrálni kell, ennyi az egész.

Egyébként a listeningben a jegyzetelés volt a legnehezebb.

2019. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál! Már olvastam és gondoltam, hogy a jegyzetelés lesz a legnehezebb.
2019. ápr. 13. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Szia, én nem ajánlom. Először azok a feladatok amik a honlapon vannak összehasonlithatlanul könnyebb, mint amit élesben kapni fogsz. Ez igaz a probanyelvizsgaikra is. Az idő elég kevés sajnos. 4 szöveg 60 perc alatt illetve a levélre is ennyi van. Nálam a szubjektív részeket: írás, szóbeli iszonyúan lehúzták. Szívesen megneznek pl egy 80%os írást vagy szobelit,mar ha van olyan. A listeningben az elsőben mellekneveket kell témákkal párosítani, mármint hogy mi a beszélő hozzáadása. Azt hogy milyen a hozzáádllása szerintem eléggé kiszúras, mivel nálam monotonon ugatott a pasas. Es kb az összes melleknev szinoníma volt. A másodiknal meg jegyzteleni kellett viszont ellentettel a konyvukben nem egyszer az elején és a végén tettek fel a kérdést, hanem egymás után kétszer. Sok évszám volt, és nagyon gyors beszéd és a beszélő is egyszer elhalkult egyszer nem. A téma itt nekem az eszperantó volt. Utána a karikazos feladat van szerintem ez a leg korrektebb feladat. Összeségeben sok tanár aki angolt tanít nem javasolja az elkepeszto szubjektivitasa miatt és azért amiért nincs is hozzá elég és tenylegesen a várható vizsga nehézségét tükröző segedanyag.
2019. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Én nem ezt tapasztaltam. A szóbelim 80% lett, a listeningben a jegyzetelés viszont tényleg nehéz, de a többivel nálam nem volt gond. Nekem a writingot húzták le nagyon, meg egy barátnőmnek is, akivel mentem. Az idő elég volt, azt hittem, tök jó lett, aztán 60%... A szövegértés viszont (számomra) nagyon könnyű volt, 90 feletti lett. Igazából összességében az a lényeg, hogy meglett. Azért ezt választottam, mert fordítani nem szeretek, és mert a szóbeli szerintem itt a legkönnyebb, ez méri a tényleges tudást. Meg a középfokút is itt csináltam, úgyhogy már ismertem.
2019. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én márciusban raktam le a C1 -es nyelvvizsgát, hát valóban nehezebb volt, mint a próba feladatok. A szövegértéssel nem volt bajom, writingot viszont nekem is nagyon lehúzták, 60-65% környékére, pedig azt éreztem a legjobbnak. Listening az nekem káosz volt. Amit a 3. válaszoló írt azzal teljesen egyet tudok érteni, hasonló melléknevek voltak az első feladatban, utána a jegyzetelésnél gyakorlatilag el lett hadarva az egész szöveg, illetve nekem is ez az eszperentó volt a téma. A többi része szerintem viszonylag korrekt volt, de összességében nem igazán lehet találni sehol se hozzá olyan segédanyagot, ami nehézségileg egyenértékű lenne a tényleges vizsgán. Ha ezt valasztod, akkor ezeket vedd figyelembe :D
2019. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!