Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsga vagy...

Középfokú nyelvvizsga vagy emeltszintű érettségi Angol nyelvből?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.es vagyok, jövőre szeretnék nyelvvizsgázni vagy érettségizni angol nyelvből. Angollból tartom a 4,5 átlagom. Olvasott szövegértés nagyon jól megy, nyelvtan is, viszont a hallott nem eléggé. Már most bejárnék korepetálásra, egész nyáron járnák magántanárhoz illetve az angolt veszem fel faktnak jövőre. Nem tudom, hogy mégis melyik lenne a reálisabb. Százalékokkal sem igazán vagyok igazá tisztában, csak a középfokú éretteségiről beszéltünk még az osztályban. De mivel már bemeneti követelmény a felsőoktatású intézményekbe a felső fokú érettségi, mindenképp az angolt választanám. Érdekelne, hogy egy év alatt sikerülhet-e felkészünöm valamelyikre? Elsőnek nyelvvizsga vagy érettségi?
2019. ápr. 12. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyne sikerülne, bármelyik. A nyelvvizsga könnyebb. Hogy emeltezzél-e, az attól függ, hogy hol akarsz továbbtanulni, felvételi tárgy-e ott az angol.
2019. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a nyelvvizsgát javasolnám, mivel az mindenképpen kell. Azt még ráérsz kitalálni, mivel szeretnél foglalkozni a későbbiekben, kell-e neked angolból emelt érettségi. (Szakfüggő, mi kell, állatorvosira pl biosz-kémia.)
2019. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő B2 szint, az emelt érettségi talán egy hangyányit nehezebb. Viszont szerintem mindkettőt meg tudnád csinálni. Az emelt angol érettségi 60% felett egyenértékű egy középfokú komplex nyelvvizsgával. Ha még tanulsz, akkor ez ingyen van és úgymond ez "két legyet egy csapásra". Nyilván a felvételi pontoknál csak egyszer számít, viszont elfogadják nyelvvizsgának is és akkor is, ha konkrétan kérnek emelt angolt a választott szakra. Ettől függetlenül persze csinálhatsz nyelvvizsgát is, mert vannak akik szerint az emelt érettségi nem fogadják el, de nekem személy szerint még sosem volt ezzel problémám.
2019. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha most 10-es vagy, az azt jelenti, hogy jövőre előrehozhatod az angolt, érettségizz belőle középszinten. 12-ben megpróbálkozol az emelttel, és ha jól sikerül, nyert ügyed van, ha nem jól, akkor sincs baj mert a közép angolod beleírathatod a végleges érettségi bizibe és nem egy ne adj isten ketteske fog ott villogni. Viszont idén vagy jövő nyáron mindenképp nyelvvizsgáz, mert hidd el nekem, sokkal könnyebb, mint az emelt érettségi, és ha átmész, az árát is visszakapod. Nem beszélve arról, hogy felsőoktatásba bemeneti követelmény lesz, és ha szrul sikerül az emelt angol, akkor is van egy papírod. Sok sikert!
2019. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!