Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ekkora a közfelháborodás...

Miért ekkora a közfelháborodás, amiért jövőre már nyelvvizsga is kell az érettségihez?

Figyelt kérdés
Nem provokálok, nem vitaindító, tényleg érdekel, mert nem értem.

2019. ápr. 15. 15:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

01:32 Egy középiskolásnak az a dolga, hogy az iskolában megtanulja amit ott tanítanak, nem az, hogy elpocsékolja az idejét az iskolában, aztán délután próbálja behozni a lemaradást az internet segítségével. Nagyon el vagy tájolódva.


Én 8 évig "tanultam" az angolt az iskolában, körülbelül az alapszintig jutottunk el, mert a h.lye munkafüzeteket kell töltögetni, mert az van előírva. Aztán hagytam is, majd diploma évében nekiálltam tanulni, 6 hónap alatt magántanárral megtanultam úgy, hogy elsőre sikerült a nyelvvizsga. Szóval igen, meg lehet tanulni, de egy középiskolásnak akkor sem az a dolga, hogy saját magától tanuljon meg. Ennyi erővel bármelyik más tantárgyról el lehetne mondani, hogy felesleges az iskola, ott az internet, tanulja emg onnan. Egyetemen nyilván már ért annyira hozzá vki, hogy szakcikkeket olvasgassan, de egy 11-18 éves még nem.

2019. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem az a tapasztalatom, hogy aki tovább akar jutni bizonyos szakma illetve a belépője irányába, az tesz érte. Aszerint választ iskolát, szakkör, verseny, magántanár... Legalább utánaolvasás. Most a nyelv is felzárkózik ebbe a tartományba. Azt én nem mondom, hogy ettől könnyebb lett a felvételizőknek, még azt sem, hogy változatlan, ez nyilván hozzáad a fejfájásukhoz, de az út azért láthatóan különbözik a bozóttól.
2019. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Elég kevesen vannak, akik ennyi idősen tudják mit akarnak kezdeni az életükkel. Én speciel diploma körül tudtam, hogy amit eddig tanultam, az nem teljesen az, amit akarok csinálni, legalábbis nem ilyen formában. Elmentem másik Msc-re, és 27 évesen kezdtem el benne dolgozni. 18 évesen még csak nem is gondoltam, hogy ezt akarom csinálni
2019. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem amúgy nagyobb probléma a kötelező emelt szintű érettségi.
2019. ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Végzős középiskolásként összetett véleményem van erről.

Alapjáraton nem lenne annyira rossz kezdeményezés, de előtte a megfelelő alapokat kellene hozzá megteremteni. Ha kötelező, akkor tegye ingyenessé az állam,mert tényleg háttérbe szorulnak azok, akik kevesebb jövedelemmel rendelkező családból indulnak.

Egy nyelvtanulás nagyon függ a tanártól, és a diák hozzáállásától is. Én nyolcadikos voltam amikor lett egy középfokú nyelvvizsgám egy szláv nyelvből, azért mert rengeteg óraszámban tanultam, kitűnő tanári gárdánk volt, akik tudatosan készítettek minden éven nyelvvizsgára.

Azonban az ellenpélda : hiába folyik a csapból is az angol, én megszenvedek vele most rendesen érettségi előtt, örülök ha négyes lesz, ugyanis teljesen motiválatlan voltam a nyelvvel a tanárjaim miatt, és 8 év tanulás után sem vagyok nyelvvizsga szinten. (pedig ott az ellenkontra a másik nyelvre)

Tény, ha hamarabb nekikezdek gyakorolni és tanulni, menne, de nagyon sokat számít egy tanár, ami alapból nagyon sok iskolában vagy rossz, és az esetek 80%ban magánúton kell felkészülni.


Én úgy érzem a tananyag száraz, és mindent belezsúfoltak 4 évbe mert muszáj volt, közben pedig alig maradt idő az érettségi típusfeladatokra a kötelező tananyag leadása miatt.


A másik dolog. Nem minden a papír. Attól hogy valaki megszerzi, nem biztos hogy használni fogja, és attól hogy papírja van róla, nem lesz jó beszélője a nyelvnek, ha nem használja majd.

Kiváló mérnökök, ápolók vannak, és kiváló diplomás emberek, akiknek nincs szükségük a nyelvre, elboldogulnak nélküle, valaki reál beállítottságú, és mivan ha ő megszenved a nyelvekkel?

Nem mindenki egyforma beállítottságú, és nem kellene ilyen korlátok köré szorítani a képességeket.

Aláírom, tényleg jó ha tud az ember nyelveket, főleg az angolt, mert az mindenhol használatos, de szerintem ez nem a jó megközelítés, inkább csak ráerőszakolás az emberekre olyan dolgokat, amik nélkül is lehet boldogulni

A diplomához tényleg fog kelleni, nem vitatom

De egy emelt érettségi például minek?

Sok sebből vérzik a dolog, és sajnos a diákok látják a kárát ennek, és sok kiváló diák el fog esni egy mérnöki, vagy akármilyen pályától, mert nem mindenki képes egy nyelv intenzív megtanulására. Ígyis hiány van pedagógusokból, eüsökből, mi lesz így? Össze fog minden omlani.

2019. ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Aki tovább akar tanulni és jó suliba járni annak minimum egy nyelvvizsga és egy tárgy emelt érettségi alap.

Egyedül matekból nem emelteztem, 4,4 lett az átlagom. Mellé egy német, angol középfok.

2019. ápr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is végzős gimnazista vagyok.


Szerintem is először az alapokat kellene állami szinten megteremteni, nem pedig bumm a közepébe belevágni és nézni ahogy pár évfolyamnyi tehetséges ember kerül vakvágányra csak azért mert nem volt lehetősége megfelelően nyelvet tanulni.


Magát a vizsgát kellene ingyenessé tenni, valahogy úgy, mint az érettségit: amíg középiskolában tanul az ember addig legyen ingyenes, utána pedig fizetős.


Minden iskolába (lehetőleg az általános iskolákba is) biztosítani kellene a megfelelő számú és képzettségű nyelvtanárt. De hoppá! Ehhez meg kellene oldani a pedagógushiányt is.


Valaki írta, hogy otthon, tanár nélkül is meg lehet tanulni egy nyelvet. Elhiszem, de szerintem nekem nem sikerült volna. Egy gyerek vagy egy kamasz szerintem nem fog otthon leülni angolul cikkeket olvasni csak azért, hogy tanuljon. Ha nem kérik az iskolában vagy a szülei akkor biztos nem. Szerencsétlen gyerek hazamegy az iskolából 3-4 óra körül, aztán még készüljön fel másnapra, segítsen a szüleinek, jó lenne ha lenne hobbija és egészséges gyerek módjára szórakozna, kikapcsolódna, sportolna, majd aludjon 8-9 órát. De akkor ezek szerint még otthon autodidakta módon meg kellene tanítania magának azokat a dolgokat amikre szüksége lesz az érettségihez és a továbbtanuláshoz, de az iskola nem volt képes rendesen megtanítani neki abban 6-7-8 órában. Még magántanárral is nehéz iskola után tanulni, nem még egyedül. Borzasztóan leterhelt minden diák.


Fuh, még rengeteg dolgot tudnék írni az oktatás problémáiról, de azt hiszem mindenki tudja mik azok, csak nem hajlandó tudomásul venni őket.

2019. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Fiúk-lányok, azért ne a nagyvárosi gimnazistákból induljatok ki, akiknek értelmiségi szüleik vannak, hanem Lujzikából, aki a bükkösmakkfalvi lepkeszövő szakgimnáziumban érettségizik, az anyja bolti eladó, az apja buszvezető, semmiben nem tudják segíteni az otthoni tanulását, de ő szeretne egyetemre menni. Neki mondjátok, hogy meg lehet azért otthon is tanulni.
2019. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én sem értek egyet azzal, hogyha rossz a tanár, akkor tanulja meg egyedül otthon. Már így is nagyon magas a kötelező óraszám a középiskolákban. Késő délután hazaér, tanul a kötelező óráira, és ezenkívül egy kis szabadidő sem árt, nem fog pl, magától angolul tanulni a hobbija helyett. És ebbe még nincs benne, hogy ebben a korban nagyon fontosak a kortársak, akikkel még suli után összejön és még később ér haza. Vagy esetleg valamilyen sportot űz. Az iskolát azért találták ki, hogy ott tanuljon. A saját példámat tudom hozni. Nekem is rossz volt a nyelvtanárom, de az érettségi évében se időm, se motivációm nem volt otthon pluszban tanulni a nyelvet. Végül egyedül készültem föl a nyelvvizsgára, de az érettségi utáni nyáron. Amikor már volt időm mindenre.
2019. ápr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%
Az én sulimban is siralmas volt a nyelvoktatás. Én saját erőmből, önállóan, magántanár nélkül tanultam meg angolul, 90+%-os érettségim és nyelvvizsgám is van. Nem lehetetlen ez. Csak azok siránkoznak akik a sült galambot várják a szájukba, meg a semmiért a diplomát. Fáj nekik hogy valamit tenni kell érte és nem elég néhány kipuskázott feladat. (((mert érettségin is keményen megy a puskázás:)..)))
2019. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!