Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német felelevenítésére van...

Német felelevenítésére van valamilyen javaslatotok (különösen nyelvtan szempontjából)?

Figyelt kérdés
Valaha erős B2 szinten beszéltem, de utána többet nem használtam. Szókincsem megmaradt, érteni megértem, csak teljesen passzívba ment át (mind szóban, mint írásban erős B2 szinten voltam), és a nyelvtan teljesen kiment a fejemből. Van valamilyen javaslatotok, könyv vagy egyéb, amivel különösen a nyelvtant újra átvehetném?

2019. ápr. 24. 09:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Minek a nyelvtan? Ha megérted a szövegeket, akkor semmi baj. Németül kell olvasni minnél többet. Németül is lehet fórumokat olvasni. Aki sokat olvas, rutinszerűen alakul ki a fogalmazóképessége is, ill. a nyelvtan is akaratlanul berögzül.

Ha már megvan a nyelvvizsgád, szerintem kár a nyelvtani táblázatokat tanulni, mert vizsgán kívül kb. sehová nem kell.

2019. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!