Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg otthon...

Hogyan tanuljak meg otthon angolul? Valaki leírná a részletes menetét ennek?

Figyelt kérdés

A nyelvtant milyen sorrendben? Van egy alkalmazás/weboldal amiben le van írva minden, csak azt nem tudom, hogy milyen sorrendben tanuljam meg ezeket. Pl. melyik igeidőket tanuljam meg először, utána melyik nyelvtani egység következzen?


Van itt olyan, aki középszintre eljutott otthon, egyedül? Ha igen, leírná, hogy hogyan, milyen módszerrel tanult?


És szavakat hogyan tanuljak? Hogyan rögzülnek a legjobban, erre milyen módszerek vannak? A kiejtést hogyan gyakorolhatom?


Végső elkeseredettségemben írok ide, most kilencedikes vagyok, és az általánosban nagyon rosszul, szinte nem is tanítottak, és nem tudom felvenni a tempót az angolórákon. Szeretném a nyáron feltornázni magam a szintjükre, vagy akár jobb lenni.


2019. ápr. 28. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget az angoltanárodtól. Ő ismeri a tananyagot, úgyhogy ő jobban meg tudja mondani neked, hogy mi az, amit feltétlenül tudnod kell ahhoz, hogy meg tudd majd tanulni a jövő évi anyagot.

Egyébként pedig olvass sokat angolul, azzal egyrészt új szavakat tanulsz, másrészt jobban rögzülnek benned a nyelvtani szabályok, egy idő után helyesen fogod alkalmazni őket anélkül, hogy különösebben gondolkodnál rajtuk. Ha nem megy még annyira, akkor kezdj egyszerű szövegekkel, például gyerekkönyvekkel vagy képregényekkel.

2019. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Youtube konnyen gyorsan angolul. Kezdésnek jó.
2019. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
beszeljangolul.com eleg jo oldal
2019. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
hát ma írtam másnak is, ugyhogy leírom ide amikből tanultam. readers digest otthoni oktatócsomag. rengeteget fejlődtem belőle. jófogáson van eladó. illetve nyelvtanhoz English grammar in use. de ne tanuld az igeidőket folyamatosan hanem hagyd leülepedni ahogy a readers tanítja úgy tanuljad folyamatosan. nekem 12-ig meg van a readers. kb középfokú szintig jutottam el belőle. pár hónap és megyek középre. kb egy éves tanulással. olyan szintről hogy az gyalázatos. nem tudom, hogy lehet ennyire rossz a nyelvoktatás de vmi ganaj.
2019. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
2019. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
de még van a pons oktatócsomag is. az se tűnik rossznak
2019. máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!