Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szinkron+felirat. Mit fejleszt?

Szinkron+felirat. Mit fejleszt?

Figyelt kérdés

Hallott szöveg értést, vagy szókincset?


Na és akkor mit, ha alig értek belőle valamit? :D


2019. máj. 4. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Milyen nyelvű a felirat?

Ha nem értesz semmit akkor könnyebb nyelvezetű filmet/sorozatot kell keresni. Majd ha azt érted akkor jöhet nehezebb.

2019. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy érted szinkronos film angol/német felirattal? Az szerintem egyiket sem fejleszti, főleg, hogy technikai okokból (pl. magyarul túl hosszú lenne a mondat vagy nem passzol a szereplő szájmozgásához és hasonlók) sokszor ferdítenek az eredeti szövegen.
2019. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Külföldi szinkron, külföldi felirat. Természet ugyanaz a nyelv mindkettőnél.
2019. máj. 4. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Értelek. Szerintem bekapcsolt felirat inkább szókincsbővítésre jó csak, mert a hallott szövegnek az lenne a lényege, hogy hallás alapján ki tudod-e silabizálni, hogy mit mond a beszélő. Ha ott van a felirat, akkor ezen nem kell agyalnod, hacsak szándékosan félre nem nézel.
2019. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom hány éve nézek már így sorozatokat és filmeket. Főleg netflix miatt használok feliratot, ugye alapból bekapcsolja és kényelmesebb úgy nézni bármit. Nem tudom segít-e az én esetem, de leírom hátha találsz benne hasznos infót.


4 éve nézek sorozatokat angolul angol felirattal, és 5 éve youtube-ot felirat nélkül angolul. Nagyjábol 4 éve a telefonom is angol, a googleben is csak angolul keresek bármire az esetek legnagyobb részében. Szavakat soha nem tanultam, ellenben nyelvtant a magántanárom belém "erőszakolta" még régen, így azokat könnyű volt felvennem és megértenem később.

Hogy mire volt elég ez?

Középfokú nyelvvizsgám elég egyszerűen meglett, nem is idegeskedtem, töltöttem ki otthon tesztet, meg emeltszintű érettségit, ami hasonló valamelyest,és éreztem hogy ez könnyű lesz. Meg is lett a nyelvvizsgám elsőre, bár nem kaptam szóbelire és levélre annyira sok pontot, de hallás utánim és szövegértésem hibátlan lett.

Ezután jött a felsőfokú...

Gondoltam, hogy nehezebb lesz, de nem tudtam mire számítsak, de annyira magabiztos voltam, mondom megpróbálom nem sokkal középfokú után. Egy héttel vizsga előtt éreztem baj lesz, hisz levelem meg szóbelim nem lett rossz, de olyan nagyon jó se. Aztán megvolt a vizsga...

Szóbeli nem lett meg, levél nem lett meg. Bár közel voltam pontilag, de mégse volt elég. Ellenben a hallásutánim és a szövegértésem is full pont kózelében maradt.

Ezután a kudarc után, egy évre rá megint megpróbáltam, ez alatt az egy év alatt nem csak olvastam, hanem posztoltam is redditre és kommentelgettem, meg írtam vissza jelzéseket emailben pl egy alkalmazással kapcsolatban. Szóbelire volt a legrosszabb készülni, de addig keresgéltem voice chat-es játékok közt, még az egyik játék meg nem tetszett, és szereztem pár havert akikkel tudtam beszélni és játszani.

Ezután meglett a felsőfokúm, és mellette az írásom és beszédem is elképesztően fejlődött, aminek nagyon örülök.


Tudom kicsit hosszú lett, de ha eljutottál idáig, akkor biztos szeretnél megtanulni angolul, vagy valamilyen idegen nyelven, és kérlek legalább két napig próbálj mindent idegen nyelven csinálni. Hidd el megéri, és szívből kivánom megtunold a számodra legszimpatikusabb nyelvet:)

2019. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!