Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor van az előrehozott...

Mikor van az előrehozott angol szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy a középszintű szóbelik június 17-én kezdődnek és 28-áig tartanak. Ez azért hatalmas probléma, mert június 23-án mennék nyaralni egy hétre, és már le van foglalva a szállás. Szóval ha azon a héten vannak és én akkor megyek nyaralni, akkor meg lehet beszélni az iskolával, hogy előbb bemenjek szóbelire? Minden választ sürgősen várok.

2019. máj. 6. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mivel a szóbelinél van egy külsős, ki a vizzgabiztos, igy NEM!. Amúgy amikor a sulidban van a 12-esek szóbelije, akkor lesz. Pl ha a sulidban június 17-19 akkpr akkor, ha 23-25 akkor az, vagy ha 26-28 akkor az.
2019. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Ez az információ egy évvel ezelőtt nyilvános volt. Felelőtlenség volt odatenni a nyaralást. Egyébként az érettségik többségét a első héten bonyolítják le, valószínűleg mázlid lesz, de ez nem az előrelátásod gyümölcse. Már meg tudod kérdezni, melyik csoportba vagy beosztva.
2019. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"hatalmas probléma"

Semmi probléma: a nyaraláson nem kötelező végig ott lenni. Amikorra be vagy osztva, fekete-fehérbe vágod magad, odamész vizsgázni, aztán vissza nyaralni, és mindenki boldog.

Senki se kényszerített rá, hogy jelentkezz előrehozottra. De látszik is, hogy nem vagy még érett, úgyhogy kár volt...

2019. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

"Már meg tudod kérdezni, melyik csoportba vagy beosztva."

Kérdezni szabad, de egyáltalán nem biztos, hogy már van beosztás, hiszen az még hetekig ráér, meg egyébként is sokszor csak közvetlenül az adott osztály szóbelijének az első reggelén válik véglegessé.

2019. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

#4, igazad van, de olvasd el még egyszer, mit írtam, és mire válaszoltál.

Nem azt mondtam, hogy hány órára van beosztva, hanem hogy melyik CSOPORTBA. A csoporthoz tartozik egy 2 vagy 3 napos szóbeli vizsga, tehát már tudja, hogy melyik napokon lehet. Az meg már rég megvan.

2019. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

"Nem azt mondtam, hogy hány órára van beosztva, hanem hogy melyik CSOPORTBA. A csoporthoz tartozik egy 2 vagy 3 napos szóbeli vizsga, tehát már tudja, hogy melyik napokon lehet. Az meg már rég megvan."

Nálunk nem. Vagyis az, hogy melyik osztály melyik 2-3 napon vizsgázik, az már megvan, de hogy az előrehozottat tevők melyik osztályhoz lesznek beosztva, azzal az utolsó pillanatig szoktak variálni a jegyzők, tehát a mi esetünkben is csak 6 napra szűkül le a dolog. De vannak olyan iskolák is, amelyek mind a 12 napot kihasználva szervezik meg a szóbeliket, tehát náluk semennyire se szűkül le.

2019. máj. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Réges-régen le kellett jelenteni a kormányhivatalnak, hogy melyik csoportban hányan vannak.

A jegyzőnek nincs is olyan jogköre, hogy beosszon valakit egy csoportba, ez az igazgató feladata. A jegyző csak adminisztratív végrehajtó.

Az érettségi elnökök megbízása kb. két hete kiment. Az elnök megnyitja a DARI nevű rendszerben a megbízásait, és ott látja pontosan a létszámot, hogy az ő csoportjában (ami általában egy osztály, néha egy külön előrehozott csoport) hány ember van. Ezen már nem lehet összevissza variálgatni. Miről beszélsz? Ha van egy-egy olyan iskola, ahol úgy csinálják, ahogy te mondod, az a kivételes és szabálytalan, az iskolák többségében nagyon rég kész van a csoportbeosztás. Nem is lehetne érettségit szervezni másképp. Elkezdődött az írásbeli, az elnök bármikor ellenőrizhet bármit. Gondolod, hogy nem tudják megmondani neki, ki tartozik a csoportjába?

2019. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na igen, vannak érdekességek... Már két napot végigfelügyeltem, de megbízási szerződés még mindig sehol...
2019. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Az sajnos így van, sok helyen slendriánkodnak el dolgokat. Maga a kormányhivatal is késve küldi ki a szerződéseket, de meg tudják magyarázni, miért. Ott legalább a DARI-ban látszik.
2019. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Osztályfőnököm megkérdeztem, ő se tudott pontos dátumot mondani, még a suliban a titkárságon se, ott viszont azt mondták, hogy kell írni egy kérvényt az igazgatónak, hogy másik csoportba tegyenek be.
2019. máj. 10. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!