Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolok nem is mondják az...

Az angolok nem is mondják az alanyt, miért?

Figyelt kérdés

2 hetet voltam kint Londonban,és azt vettem észre,hogy kb senki nem használja az alanyt, senki nem kezdi úgy a mondatot,hogy I.....

Ez miért van? Itt a suliba nagyon görcsösen ragaszkodnak az alanyt mindig mond.. hát ezek után nem fogom mondani


2019. máj. 13. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mondják, csak nem erösen hangúlyozva, te meg nem érted rendesen öket.
2019. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nem, mondta is az egyik idosebb bacsi, akivel reggelente egyutt kaveztam, hogy o nem is emlekszik mikor beszelt igy, es o egyetlen egy nyelvtani szabalyt se tud. :O
2019. máj. 13. 08:49
 3/11 chtt ***** válasza:
100%

Szerinted te hány magyar nyelvtani szabályt tudsz majd idősebb korodra? :)

Nem tudom, mitől lehet, amerre én jártam (Plymouth és környéke), és akikkel, angolokkal eddig találkoztam, ott és azok mondták az alanyt is. Talán csak azért, mert magukról beszélnek, és azt nyilvánvalónak tartják, hogy kiről van szó. Ha másról beszélnek sem mondják?

2019. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 chtt ***** válasza:
92%
ui.: Azért ragaszkodunk "görcsösen" az alanyhoz (is), mert nyelvvizsgán könnyen kivághatnak, ha nem úgy beszélsz, ahogy illene... és ha belegondolsz, a magyarban is akad jócskán eltérés a mindennapi beszéd és a szép, irodalmi nyelv közt. :)
2019. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem nagyon peldaul ha fiu/ferfirol beszelt akkor nem He-vel kezdte a mondatot hanem boy/man, nagyon furcsa volt
2019. máj. 13. 09:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alany nem azt jelenti, hogy "I, you, she stb." ezek a szemelyes nevmasok, amelyek alanykent funkcionalnak egy mondatban. De ha valaki boy-t, mant, akarmi mast mond, akkor abban a mondatban az a szo veszi fel az alany szerepet. Alany nelkuli mondat nem letezik, mert egyszeruen nem lenne ertelme, nem ertened, hogy kirol beszelünk.
2019. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 chtt ***** válasza:
100%
Miért volt furcsa? Az is alany. Sehol sincs előírva, hogy "he"-vel kell kezdened a mondatot. :)
2019. máj. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Angliában jártam iskolába.

Ott teljesen más az angolóra, nem olyan mint Magyarországon a magyar. (Általánost még Magyarországon kezdtem).

Mi nem tanultunk nyelvtani szabályokat szinte soha. Egyedül csak a szövegértést nyomták orrba-szájba. Romeo and Juliet, Of Mice and Men, meg hasonló műveket olvastunk, megnéztük a filmet is, majd azokból írtunk dolgozatféléket.

Szóval szövegértésen és fogalmazások írásán kívül mást nem tanultunk.

Mivel külföldi voltam, így voltak különóráim ahogy angolt gyakoroltunk, de ott is csak a szavak helyesírásával foglalkoztunk leginkább, meg talán-talán az olvasással. De ott sem hangzott el egy nyelvtani szabály sem, még a kiejtéssel sem foglalkoztunk.


Más tantárgyakból, mint például a matek, nagyon sok hasznát vettem a magyar általánosból. Még 11. osztályban is előnyben voltam mindenkivel szemben, hisz én azt már 5. vagy 6. osztályban tanultam Magyarországon..


Ebből kiindulva én nem csodálkozok ha valaki nem ismer egy nyelvtani szabályt sem. Hacsak nem megy angol A level-re, vagy egyetemen tanulja ezt.. Ott lehet más.

2019. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De ki az az értelmetlen baktérium, aki lepontozza a tényközlő #8-ast?
2019. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzá a 8ashoz mint szintén kint tanuló diák hogy az én tanáraim kifejezetten nem szerették az I használatot szó szerint azt mondták hogy ez "rossz angol" amikor a beadandót értékelték. Angol barátok se írnak nekem szinte soha Ial és beszédbe se használják kifejezetten mint mondat kezdő. Sőt ha mondjuk ismered a személyt akkor néha még bunkóság is le 'she-zni" amikor ott van ő is a társaságba.
2019. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!