Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsgához...

Felsőfokú angol nyelvvizsgához otthon megtanulni alapszintről?

Figyelt kérdés

- Lehetséges-e?

- Ti hogy, milyen módszerrel tanultatok? (könyv, angol nyelvű Tv csatorna, stb)

- Időben ez mikorra lenne elérhető?

- Van itt, akinek ez sikerült?



2019. máj. 13. 08:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg lehet. Mert most én is így vagyok. Azzal a különbséggel, hogy járok csoportos órákra is. Azt érzem, hogy a 90%-a az saját befektetett energia és otthoni tanulás. Viszont ami miatt nagyon jó a tanfolyam az az, hogy egyedül ott van alkalmam beszélni. Majd látod menet közben, hogy hogy haladsz. De szerintem nem árt ez a külső segítség sem. Akár úgy is jó lehet, ha nem jársz rendszeresen, csak pár hetente egyszer-egyszer. Már az is jobb a semminél. Vagy ha a pénz az akadály, akkor valamilyen alternatív megoldás jó lehet, pl. skype-on anyanyelvi beszélgetőpartner. A másik amiben a siker kulcsát látom: a rendszeres, napi szintű gyakorlás
2019. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
10: Köszönöm a válaszod. Angol felsőfokúhoz milyen anyagot, könyvet ajánlasz? (Egy régi, alapfokú nyelvvizsgám van már, tehát nem 0-ról indulok)
2019. máj. 13. 10:04
 13/19 A kérdező kommentje:
11: Nem a pénz az akadály, csak van rá időm itthon is tanulni, mert kötetlen munkaidőben dolgozom.
2019. máj. 13. 10:06
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ahogy írták, egyedül bármit, kivéve beszédgyakorlat. Illetve ahhoz kell némi magabiztosság, hogy az önálló munkáidról tudjad, hogy jók-e, vagy annyira mégse. Essz, levél, stb.

Szerintem bármelyik letölthető/kapható nyelvtanuló könyvsorozat (Intermediate,) Upper-intermediate és Advanced szintje végigveendő. Van, ami jobb... de van, ami egyeseknek jobban fekszik... satöbbi.

2019. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14: Tudnál konkrét könyvet javasolni?
2019. máj. 13. 11:02
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

12: ECL nyelvvizsgára készülök. A vizsgaközpont honlapjáról megrendeltem a felkészítő anyagot, amiben minden vizsgarészhez vannak kidolgozott és gyakorló feladatok is. Van hozzá hanganyag is. A honlapon van mintavideó is egy szóbeli vizsgáról.

Ebből látod, hogy mi az, ami annyira nem megy, és mit kell még gyakorolni. Neten is található pár gyakorló anyag.

És vannak még régebbi anyagaim, iskolából, korábbi nyelvvizsgára készülésből. Kis nyelvtani összefoglalók vagy a szóbeli részhez korábban kidolgozott témák.

Én mindenképpen azt ajánlom, hogy az adott nyelvvizsga követelményeinek megfelelően, célirányosan készüljél, tanuljál, ne csak úgy mindenféle rendszer nélkül.

2019. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16: Ez az ECL pontosan mit takar?
2019. máj. 13. 13:07
 18/19 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz: [link]

A hagyományos nyelvvizsgához képest talán a leglényegesebb különbség, hogy egynyelvű, nincs benne fordítási feladat és nyelvtani teszt. Angolból és németből államilag és nemzetközileg is elismert. A többi nyelvből nem tudom, mi a helyzet. Az hagyományos Origos mellett talán ez a legismertebb.

Én korábban csináltam Origosat és utána pár évre ECL-t. Nekem ez könnyebb volt, de lehet, hogy csak én lettem gyakorlottabb :) Bár az szerintem mindenképpen könnyítés, hogy kevesebb részből áll. És a nyelvtani teszt sem hiányzik nekem, az szerintem a legrosszabb a hagyományosban.

2019. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Már az Origoban sincs nyelvtani teszt.


A nyelvtant meg úgyis tudni kell, itt van la az első szempont az ECL írásbeli értékelésénél:

"Néhány apró nyelvtani pontatlanság a nyelvi normák érdemi megsértése nélkül"

2019. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!