Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az iskolákban mit tanulnak...

Az iskolákban mit tanulnak 8-10 évig angolt, én kb.2 éve kezdtem csak egyedül otthon és már majdnem minden nyelvtani dolgot tudok?

Figyelt kérdés
Angol tanulás

2019. máj. 12. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Én a némettel vagyok így. Én sem értem mi a francot tanítanak az iskolában.
2019. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Az Iskolában sajnos "semmit" nem tanítanak !

Az iskolákban , úgy nagy álltalánosságbanvéve szinte mindegyikre igaz, csak tananyagot jelölnek meg a tanulóknak és a tanulós saját maguk a képességeikhez képest megtanulják a kiszabott tananyagot. Most jöhetnek a pedagógusok a pedagógiai maszlagukal, hogy ŐK aztán így meg úgy tanítanak.

Ha a pedagógusok rendelkeznének azzal a képességgel, hogy tanítani tudnának , akkor kérdem én miért vannak 2-es és 5 -ös tanulók ? miért nem 5-ös mindegyik tanulójuk ? A jobb képességűvel foglalkozzanak kevesebbet , a gyengébbel többet és egyforma tudás szintre fog kerülni az osztály. Ja ! Na ugye. itt már erre a kérdésre a pedagógiai maszlag válaszok jönnek az igazság beismerése helyett.

2019. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Rosszul tanítják, persze, hogy nem jutnak semeddig sem vele a diákok.
2019. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Azt azért hozzátenném, hogy a jó nyelvtudáshoz nem elég ismerni a nyelvtant - komoly szókincsre van szükség, ismerni kell a gyakori szófordulatokat / mondásokat / kifejezéseket, és összefüggően, folyékonyan kell beszélni - akár többféleképpen is ki tudni fejezni ugyanazt.


És ami ezzel automatikusan jár: megtanulni gondolkodni az adott nyelven. Ez a legnehezebb, és ezt pláne nem tanítják az iskolai órákon.

2019. máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Fura, hogy senki nem említette meg, hogy iskolában azért NEM tanulnak az emberek meg nyelvet, mert szarnak bele.

Sok iskola van, ahol 2-3 év alatt felsőfokig viszik. Ja, hogy ott a diák is akarja, nem csak a tanár?

2019. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

2 # - es , hogy le lett pontozva !?

Pedig ! Szerintem, csak azt írta, ahogyan ő látja, vagy tapasztalta.

2019. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
És milyen módszerrel tanulsz otthon? (mert én is szeretnék megtanulni, csapnivaló volt az angol oktatás az iskolában, nagyon rossz tanárunk volt)
2019. máj. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Azért ez szép kijelentés, hogy "már majdnem minden nyelvtani dolgot tudok". Szerény is, meg a témakör alapos ismeretéről árulkodik. :)


#6: nem én pontoztam le, de a tapasztalást azt definiálni kell, ez a hozzászólás itt úgy néz ki, mintha megdönthetetlen igazságot jelentett volna ki, ami mindenhol érvényes.

Egyébként én sem értek #2-vel egyet.

Amit egy átlag képességekkel rendelkező fel tudna szívni, ha akarna, az az állami iskolai oktatásban egyedül a beszédnél kétséges, mert egyszerűen nincs rá idő. De hát ez meg ilyen, minden diák a terhek miatt nyíg, hová emelnének?

2019. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 chtt ***** válasza:
81%

A magam részéről - minden harag és sértődés nélkül - szeretettel és érdeklődéssel várom a sok-sok oktatást leszóló hozzáértőt, ugyan mutatná már meg, hogyan lehet elérni, hogy csupa ötös és idegen nyelven beszélő tanulóm legyen, mert nem szégyellem bevallani, a fősulin ezt elfelejtették megtanítani nekünk.

A sulinkból a múlt héten voltak a németesek nyelvvizsgázni, és a jövő héten (vagy két hét múlva? - nem tanítok most haladó csoportot) mennek az angolosok. Évről-évre nem kevesen hagyják el nyelvvizsgával a sulit - s nem hiszem, hogy egyedül lennénk ezzel szép fővárosunkban (és nem vagyunk elitiskola) -, persze csak azok, akik akarnak tanulni, nyelvet tudni. Nem kétlem, hogy bennem van a hiba, amikor úgy érzem, nagyon nehéz olyan gyerekeknek angolt tanítani, akiknek a saját nevük leírása is gondot jelent, az olvasni tudásukat és olvasásértésüket most hagyjuk.

Ami a 8-10 évet illeti, abszolút időpocsékolás. Az alatt két-három(-négy?) nyelvet meg lehetne tanulni, persze nem heti három órában és nem sz*arom le hozzáállással.

Szép napot minden hozzá- és hozzá nem értőnek.

:)

2019. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

9 # -es Ezt te írtad és én hiszek neked : hogyan lehet elérni, hogy csupa ötös és idegen nyelven beszélő tanulóm legyen, mert nem szégyellem bevallani, a fősulin ezt elfelejtették megtanítani nekünk.

Válaszom : Nem csak a fősulin , hanem az általános sulitól kezdve soha semmit nem tanítottak neked,hanem leadták a tananyagot, aztán magold be és kész. Ez volt a lényeg. Ezért ha ma újból le kellene érettségizned, nagy bajban lennél és még az is lehet , hogy a fősuliig sem jutnál el az elért pontszámaid miatt. Nem téged és az általában véve képességeidet, tudásodat akarom lebecsülni, nem, az más kérdés és egy külön téma lenne. Azt akarom mondani, hogy te saját magad sem voltál tanítva az iskolákban soha, "hanem bemagoltatva voltál". Ebből kifolyólag , természetes, hogy te saját magad sem tudsz tanítani,csak anyagot leadni és visszakérdezni a leadott anyagból , aztán arra adsz egy valamilyen osztályzatot, jegyet ...

Aztán itt van egy alap hiba az egész oktatási rendszerben , hogy Pl. soha senki nem méri fel a leendő tanulókat abból a szempontból , hogy ki az aki a majom és ki az aki a nyúl vagy a hal, stb. Nyilván a felsorolt megnevezések (majom,nyúl,hal, stb.)jelképesek, de jól lehet velük éreztetni , hogy mit szeretnék mondani és egyben a te kérdésedre is választ adok ezzel, miszerint azt kérdezed, hogy hogyan lehet minden tanulód 5-ös ....

Szóval, amíg a majomtól elvárod, hogy ússzon és a haltól, hogy fára másszon és nem a képességeiknek megfelelő feladatot adsz nekik addig mindig kudarcot fog vallani az oktatás politikád és az erőlködésed. Sokkal bővebben is tudnék írni a témáról de ez most nem az a hely ahol ezt megteszem.

Na igen és említetted még a szövegértést, stb. Na látod , ez is egy példája mind annak amit itt és most próbálok kifejteni. Az elődjeid feladata lett volna , hogy az általános iskola alsó tagozatába megtanítsák a pacsirtát énekelni a papagájt olvasni,stb. Na de mi történt ott annó az iskolában, hát persze, hogy nem tanítás , hanem tananyag leadás....

2019. máj. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!