Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van köztetek olyan aki rengete...

Van köztetek olyan aki rengeteg készült az adott vizsgára és mégsem sikerült? Hogy élitek meg?

Figyelt kérdés

Rengeteget készültem a nyelvvizsgára és mégsem sikerült.

Január óta szinte minden nap tanultam eleinte csak 2 órákat de februártól belehúztam és 2-7 órákat is készültem ahogy időm engedte. A tanár szerint napi 2 óra is elég a sikeres vizsgához mégsem hozott eredményt.

Teljesen el vagyok keseredve.

Mi a baj velem?

Az osztálytársaim nem nagyon izgultak a vizsga előtt, sőt az utolsó hónapban kezdtek el rá tanulni...:S én meg végigstresszeltem ezt a pár hónapot, mert annyira akartam , hogy sikerüljön mégsem haladtam úgy ahogy szerettem volna..:( Akik hasonló cipőben vagytok mint én , hogy élitek meg?



2019. máj. 30. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van.

Attól is függ, mennyivel maradtál el, és attól is, mennyire kell, hogy meglegyen.

Pl. nem mindegy, hogy követelmény vagy csak előny. Én pl. 1 ponttal csúsztam le a felsőfokú nyelvvizsgáról, de nem voltam elkeseredve és nem próbáltam meg újra. De már volt 2 középfokúm, és ahol kell a nyelvtudás a munkahelyen, úgyis a valós tudás számít. Mindenhol dicsérték a nyelvtudásom, nem számított, hogy papíron "csak" középfok. Persze, ha olyan munkaköröm lenne, ahol adnának mondjuk nyelvvizsgapótlékot, nyilván újra nekimentem volna.

Ha mondjuk az első nyelvvizsgád, és a diploma miatt kell, az más.

Ha sokkal maradtál el, akkor vagy a tudásod nem elég vagy csak nem jönnek be neked ezek a típusú feladatok és lehet, hogy egy másik típusú nyelvvizsgán simán átmennél. Az sem mindegy, egyenletes-e a teljesítményed vagy van-e olyan feladattípus (ami mondjuk minden nyelvvizsgán van), ami nagyon nem megy, akkor arra kell rágyúrni.

Fel a fejjel!

2019. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen nincs szükségem a nyelvvizsgára ..nem diplomához kell, a munkahelyem szempontjából teljesen mindegy hogy van e nyelvvizsgám vagy nincs..igazából csak magamnak akartam bizonyítani, hogy megtudom csinálni és ezért vagyok elkeseredve mert kudarcot vallottam..tudom..butaság..de mégis annyira szerettem volna , hogy sikerüljön , mert rengeteg energiámat emésztette fel hogy munka után még órákat tanultam mellette heti 3* órám volt. Tulajdonképpen már évek óta tanulom ezt a nyelvet, és rengeteg pénzt és energiát öltem bele, szóval csak azt szerettem volna ha megtérül ez a sok befektetett energia. Ha belegondolok butaság, hogy így állok hozzá, mert tulajdonképpen nem múlik ezen semmi, a páromnak pl a diplomája és a munkája veszett volna el ha nem sikerül neki. szóval..na ..mindegy csak olyan rossz érzés , mert ez most elvette az önbizalmam és elvette a kedvem a tanulástól , pedig imádom ezt a nyelvet amit tanultam.
2019. máj. 30. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!