Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 német nyelvvizsgát csinált...

B2 német nyelvvizsgát csinált valaki?

Figyelt kérdés

A 2020-től a felvételihez kötelező lesz a nyelvvizsga és bővebben érdekelne az hogy hogyan zajlik egy ilyen vizsga.


Mennyi idő fel készülés érdemes? 1 év elég lehet rá?


Illetve magán tanár fogadása vagy nyelviskolába való járás az érdemesebb?


Egy nyelvvizsga hogy zajlik le körülbelül mennyi időt vesz igénybe? És itt is van írásbeli része úgy mint az érettségin?


Előre is köszönöm a válaszokat.🤗


2019. máj. 30. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még 2017ben csináltam, ECLt.

Ha alapból jól beszéled a nyelvet, közelíted a középfokot akkor én 4-6 hónapot mondanék specifikusan a vizsgára készülésnek. Ha vannak még nyelvtani, szókincsbeli, nyelvhasználati hiányosságok akkor nyilván többet, de 1 év akkor is bőven jó.

Ha nyelviskolába mész, ott intenzívebben készítenek fel, tömörítik az anyagot. Előnye, hogy 1 hónap alatt letolva egy heti 2x4 órás tanfolyamot friss lesz a tudás, és olcsóbb mint a magántanár. Hátránya, hogy kevesebb idő jut 1-1 ember kérdéseire, problémáira.

A magántanár drágább(persze függ attól, mennyi ideig jársz hozzá), de jobban tudsz variálni az időpontokkal, nem kell mondjuk 4 órát ott ülnöd, általában 45-90 perc egy óra. Az egyéni ütemedhez igazodik, tudtok fókuszálni a gyengébb pontjaidra, ha kéred, kijavítja a fogalmazásaidat és el is magyarázza mit hogy kellett volna írni.


Időben a B2 olyan 3-4 óra kb, kicsit változhat ez a nyelvvizsga típusának függvényében. Írásbeli (szövegértés+levélírás+hallás utáni szövegértés) és szóbeli (monológ, esetleg vita, képleírás, szituációs beszélgetés) van. 1 napos program, mert az írásbeli van délelőtt ugye 3-4 órán át, a szóbeli meg délután, beosztás szerint. Egy ember (vagy egy pár; ez is nyelvvizsga fajtájától függ) 10-15 percet van bent. Általában nem kell előre kidolgozni a húzott tételt, bemész, kihúzod és mondod is.


Na remélem mindenre válaszoltam. :)

2019. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezzel most nagyon sokat segítettél.

Említetted hogy tételt kell húzni akkor előre meg vannak adva a témák? Vagy ez hogy van?

2019. máj. 30. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, van egy témalista (bár azt hiszem, nem minden nyelvvizsgánál), de inkább csak címszavak. Pl 15. Téma-sport. Na most ebben külön tétel lehet a vízisportok, labdás sportok, egyedül/közösségileg sportolni, satöbbi. Szóval célszerű mindenhez konyítani egy kicsit.

Egyébként vizsga alatt kb 20 tételt raknak ki az asztalra, ECLnél visszarakták amit valaki már kihúzott.

2019. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!