Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha ötös a középfokú német...

Ha ötös a középfokú német érettségim, ahhoz mennyit kell még tanulni, hogy C1-es nyelvvizsgát kapják?

Figyelt kérdés

Július 1-től számolva kB

A tervem, hogy ősszel osztrák egyetemen kezdhessek


2019. jún. 1. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy milyen vizsgád vagy milyen iskolai végzettséged van az nem sokat számít, totál eltérö tudásod lehet.


Èn pl 4-re érettségiztem angolból, és következö évbe au-pairnek mentem és szinte nullának éreztem a nyelvtudásomat. Az ok, hogy a nyelvtan alapjaim meg volt, így gyorsan bele lendültem, de azért még normálisan kommunikálni sem tudtam.


C1-es nyelvtudás németböl kb olyan, hogy gond nélkül tudsz egy hivatalos papírt kitölteni, megírni. Ha az utcán leszólitanak, hogy merre van a templom, akkor nem gondolkodsz és makogsz, hanem rögtön elmondod, mintha magyarul mondanád, max pár nyelvtani hibával. Ha bemész egy társaságban ott tudsz folyékonyan kommunikálni, élményeket elmesélni, és megérted a Jürgen nyári utazásáról a beszámolót, és hozzá is tudsz szólni...

2019. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ausztriában tanulok, saját és ismerőseim tapasztalaa alapján mondom, hogy a középszintű német érettségi nudli, de sajnos sokszor a C1 sem elég, mert a való életben máshogy beszélnek/írnak az emberek. Én azt javasolnám, hogy hagyj ki inkább egy évet, éljél, dolgozzál kinn, és akkor rengeteget fogsz tanulni, és csak utána vágj bele az egyetembe.
2019. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Németből van középszintű, emelt szintű érettségim, és közép- és felsőfokú nyelvvizsgám is, tehát a teljes kört bejártam.

Az angolhoz képest picit nehezebb a német középszint, de az angol emelthez képest kisebb az ugrás az emelt szintnél. Viszont tény, hogy a felsőfok nehezebb, mint az emelt szint. Én az Origónál csináltam, és meglepően jól sikerült mind az írásbeli, mind a szóbeli magnós része. A szóbeli beszélgetés viszont zavaros volt, elvont témákkal. Ki merem jelenteni, hogy a felsőfokú magnó könnyebb volt, mint az emelt szintű magnó, de ez lehet, hogy csak véletlen volt.

A kérdésre válaszolva, középfokú érettségi nincs, gondolom, középszintről beszélsz. A középszint és a felsőfok NAGYON MESSZE vannak egymástól. (B1 - C1) Szerintem csináld azt, amit én: bejelentkezel emelt szintű érettségire, függetlenül arról, hogy kell-e a továbbtanuláshoz vagy sem. Arra készülj fel, ha jól sikerül, B2-vel felérő papírt kapsz róla. Közben elmehetsz középfokú nyelvvizsgára is, és onnan még mindig sok meló a felsőfok.

2019. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, nem vettem észre, hogy osztrák egyetemen kezdenél. Ne tedd, nagyon messze vagy attól a szinttől még nyelvtudásban, és kizártnak tartom, hogy egy nyár alatt felkapaszkodnál addig.
2019. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!