Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni B2-es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban angol nyelvi előkészítős osztályba jártam,bár a beszéd mindig is kicsit bátortalanabbul ment,mint az írásbeli kommunikáció,de a lényeg,hogy nem teljesen 0-ról indulnék azért. Viszont 3 éve érettségiztem,1 év kihagyással egy 2 éves OKJ-t kezdtem el,amit most fejeztem be,ott is volt angol óránk,de csak heti 1-2 nap és megragadtunk egy elég gyenge szinten,így sajnos 3 évvel ezelőtthöz képest - amikor kb napi szinten angoloztunk - bőven megromlott az angoltudásom. Viszont most,hogy vége a sulinak,szeretném előszedni az angolt,rendesen tanulni,foglalkozni vele,akár napi szinten is,mert egy ideje már szeretnék nyelvvizsgát,ez az egyik amit kitűztem következő célnak. A kérdésem az lenne,hogy ha nem totál 0-ról indulok,de elszoktam a rendszeres használattól,akkor mennyire lehetséges mondjuk,hogy jövő nyáron,vagy legkésőbb ősszel sikerülne megcsinálni a középfokút? Vagy ha ez nem túl reális idő,akkor kb. mennyi idő alatt lehetséges,ha rendesen tudnék vele foglalkozni?

(Szoktam interjúkat hallgatni,olvasni kedvenc együttesemmel amúgy angolul,meg szoktam dalszövegeket is fordítani,ha ez számít valamit)

Illetve érdekelne még tipp ahhoz is,hogy melyik nyelvvizsgaközpontnál érdemes vizsgázni?! Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2019. jún. 1. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eljarsz magan tanarhoz, van eleg idod akkor akar iden osszel is meg lehet csinalni. Origo, euro nyelvvizsga szerintem ezek illenek hozzad mert itt a speaking nem olyan nehez elvileg.
2019. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm szépen a válaszod!:)

2019. jún. 1. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!